Moja biblioteka gier na PC wzbogaciła się znacząca w ostatnich kilku miesiącach. Spora w tym zasługa darmowych gier od Epic Games Store. Co tydzień sklep daje minimum jedną pozycję za free, nie inaczej jest i tym razem, a za darmo dostajemy tytuł wysoko oceniany.

Epic Games Store w ten sposób przyciąga kolejnych klientów. Oferując niezbyt wielkie (ale mocno grywalne) tytuły zdobywa fanów, którzy prędzej czy później dokonają zakupu jakiejś większej pozycji. Nie ukrywam, że tak też było w moim przypadku, a mając tak obszerną kolekcję gier wolę wybrać zakupy w Epicu niż na innej platformie.

Darmowa gra od Epic Games Store idealnie wpisuje się w ten hallowenowy miesiąc i nastrój. „Stubbs the Zombie in Rebel Without a Pulse” to gra akcji, gdzie pokonujemy świat, wcielając się w krwiożercze zombie. Cel jest jeden – dobrać się do mózgów ofiar. Historia dzieje się w roku 1959 roku w jednym z miasteczek w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych.

Wymagania minimalne

  • System operacyjny: Windows 10
  • Procesor: Intel Core i3-4170 z taktowaniem 3,7 GHz, AMD A8-7600 z taktowaniem 3,1 GHz
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Wolne miejsce na dysku: 5 GB

Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepszymi historiami i pomysłami na fabułę nie tylko filmów czy seriali, ale i gier – jest miłość. Nie inaczej jest w tym TPP od studia Wideload Games (polskim wydawcą jest CD Projekt). W grze śledzimy losy zakochanego po uszy w Maggie Monday, Edwarda. Tak się składa, że przyszło mu zginąć podczas napadu i wtedy rozpoczyna się prawdziwa przygoda. Jako zombie wstajemy z grobu i wyruszamy w podróż, która ma pomóc ustalić, co tak naprawdę się wydarzyło i kto stał za śmiercią Edwarda. Bohater oczywiście próbuje także dociec, jak potoczyła się historia i dalsze losy jego ukochanej Maggie. W tle pieniądze i bogaty ojciec panny Monday.

Nic tylko odpalać, tym bardziej, że gra jest średnio wymagająca, ale gwarantująca sporo śmiechu i zabawy jednocześnie. Ja przeszedłem grę kilka ładnych lat temu, a dzisiaj na pewno do niej wrócę. Bierzcie i korzystajcie!