Kolejny czwartek, kolejna darmoszka w Epic Games Store. Tym razem w nasze ręce wpadnie gra Deliver Us Mars, która powinna przypaść fanom kosmicznych przygód. Jeśli macie za sobą przygodę Niezwyciężonego, może warto dodać darmowy kąsek do biblioteki?

Kilka dni temu miałem okazję dokończyć recenzję gry The Invincible. Efekty mojej pracy możecie zobaczyć w tym miejscu. Wspominam o polskiej produkcji, ponieważ w tym tygodniu do odebrania na Epicu jest darmowa gra, która stawia na klimatyczną przygodę science fiction. Brzmi jakoś tak podobnie, prawda?

//dzisiaj na dailyweb

Warto tutaj podkreślić, że gra Deliver Us Mars zadebiutowała na początku tego roku. Należy więc pochwalić firmę za podarowanie graczom nad wyraz świeżej przekąski. Być może niektórym fanom majaczy w głowie podobne danie, co? Byłoby to w pełni uzasadnione, ponieważ tytułowa produkcja to tak naprawdę kontynuacja wielokrotnie nagradzanej gry Deliver us The Moon. Banalne czy oryginalne?  

Deliver Us Mars za darmo do oderania w Epic Games Store. Uwielbiacie kosmiczne przygody? Doskonale! 

Fabuła kontynuacji dotyczy odebrania tajemniczej prośby o pomoc, która została wysłana z Marsa. Na całe szczęście pod drugiej stronie “świata” na wiadomość zareagowała najmłodsza astronautka z ziemi. Kathy Johanson, bo to właśnie o niej mowa, dołącza do załogi Zephyra, aby wyruszyć na ostatnią misję tego statku.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Z całą pewnością historia wydaje się jedną z najjaśniejszych stron produkcji. W końcu podróż na powierzchnię Marsa nie będzie należała do najprostszych. To nie jest produkcja Bethesdy z jednym przyciskiem do szybkiej podróży. W tytułowym projekcie gracz będzie musiał przetrwać w niegościnnym i bezwzględnym środowisku. Z pewnością przydadzą się do tego intelekt i siła, które pomogą w sprostaniu różnych wyzwań.  

Zanim rzucicie się na darmową grę oferowaną w Epic Games Store, zerknijcie jeszcze na oceny krytyków. Na Mecie średnia zatrzymała się przy 69 oczkach (czy mi się zdaje, czy Kevin z The Office prychnął?). Mówię tutaj tylko o 27 recenzjach na blaszaki, ponieważ sytuacja wygląda podobnie na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Na koniec pozostaje mi powiedzieć kilka słów o nadchodzących darmoszkach. Nie będę raczej daleki od prawdy, jeśli powiem, że czas ogromnych hitów AAA dawno przeminął. Pierwszym oferowanym tytułem jest Jitsu Squad. Można go uznać za grę akcji, którą polubią gracze nastawieni na kooperację. Ostrzegam jedynie, że rozgrywka wydaje się szybka, dynamiczna i pełna widowiskowych ciosów. Przy okazji została okraszona bajkowym, nieco komiksowym stylem graficznym.  

Druga produkcja zwie się Mighty Fight Federation i również jest nastawiona na walkę. Jak widać, Epic tym razem odpuścił jakąkolwiek kreatywność. Rozgrywka polega na masakrowaniu oponentów. Dosłownie. Do wyboru jest 14 postaci o unikalnych stylach walki. Walczyć można w meczach 1 na 1 lub rzucić się na kilku graczy. Co ciekawe, obydwie gry zadebiutowały w tym roku.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Tradycyjnie już do odebrania prezentu mamy czas do przyszłego czwartku. Jak zawsze zachęcam do dodawania gry już teraz, bo człowiek w całym tym pośpiechu może po prostu zapomnieć. Patrząc jednak na oferowany produkt, można odnieść wrażenie, że większość fanów wykasuje go z pamięci i to z pełną świadomością. Szkoda, jakiś czasem temu oferta Epic Games Store była zdecydowanie lepsza.