Amerykańska firma nie zamierza w najbliższym czasie zakończyć dobrodziejskiego rozdawnictwa, ponieważ po 2023 roku Epic Games Store wciąż zaoferuje darmowe tytuły.

Już od kilku lat Epic Games Store rozdaje darmowe gry, które mają przyciągać nowych graczy. Warto tutaj podkreślić, że wbrew pozorom były to często produkcje bardzo dobre. W mojej ocenie najlepsze były GTA V, Control lub For Honor. Co ciekawe, pojawiły się nawet polskie gry: Dying Light, Superhot.

//dzisiaj na dailyweb

Jeśli jesteście stałymi bywalcami sklepu, mam bardzo dobre wiadomości. Firma nie zamierza zrezygnować z rozdawnictwa. Właśnie się dowiedzieliśmy, że program darmowych gier będzie kontynuowany po 2023 roku. Chociaż zaczynam powątpiewać, że Epicowi uda się utrzymać tempo dorzucania naprawdę dobrych gier.  

Epic Games Store nie zamierza przestać. I to dobra wiadomość!  

Od dłuższego czasu gracze narzekają na poziom oferowanych produkcji. Nie powinno to nikogo jednak dziwić, bo wiemy nie od dzisiaj, że firma wydaje miliony na uzupełnienie półek darmowymi tytułami. A nie oszukujmy się, taniej można załatwić jakąś zapchajdziurę niż hit z ostatnich lat. Mimo wszystko sakiewka firmy nie wyzionęła jeszcze ducha.  

epic games store

Nie tak dawno Kyle Bilings z Epic Games powiedział kilka słów na temat przyszłości programu podczas wydarzenia Unreal Fest 2023. Przede wszystkim rozdawnictwo prowadzone przez ostatnie lata można uznać za wielki sukces, ponieważ od chwili uruchomienia program przyciągnął ponad 90 milionów nowych użytkowników.  

A to oznacza spory napływ konsumentów sklepu Epic Games Store, którzy chętnie wyciągną kilka stówek z portfela (zwłaszcza podczas promocji z kuponami). Nikogo więc nie powinno dziwić, że dzięki wspomnianej zalecie programu darmowych gier, który tak łatwo przyciąga nowych użytkowników, rozdawnictwo zostanie utrzymane “do 2023 roku i później”.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Trzeba tutaj zaznaczyć, że na próżno szukać podobnej usługi u konkurencji, ponieważ mowa tutaj o naprawdę darmowych grach, które można dodać do swojej biblioteki bez żadnych zobowiązań. W przypadku konkurencji mowa o bezpłatnych tytułach dostępnych w pakiecie PS Plus lub Game Pass. Za nie należy jednak zapłacić miesięczną opłatę przez formę abonamentu/subskrypcji.  

Chociaż tutaj można pochwalić GOG za próbę podjęcia nierównej walki, gdyż polska platforma co jakiś czas również oferuje zupełnie darmowe gry. Najczęściej pojawiają się podczas jakichś wydarzeń w formie dodatkowej zachęty. Mimo wszystko nie mogę tutaj napisać, żeby był to ten sam poziom dobrodziejstwa, a jedynie fakt warty uwagi.  

Epic Games Store rozdaje gry za darmo. Zastanawialiście się, dlaczego?

Poza tytułową informacją cieszy mnie także odejście Epica od wykupowania gier na roczną wyłączność, mimo że wciąż znajdzie się kilka wyjątków (chociażby kontynuacja znanego pisarza). Złośliwi jednak powiedzą, że jest to jedynie rok dodatkowej pracy nad grą, która i tak ukaże się z czasem na Steamie. W “pełnej wersji”, rzecz jasna. Trudno się z tym nie zgodzić, bo właśnie tak może wyglądać przyszłość polskiego rogalika.