Netflix pracuje nad grą RPG przeznaczoną na komputery PC. Co ważne nie będzie to zabawa z mikropłatnościami w tle, ale pełnoprawny, rozbudowany tytuł z kategorii AAA.

Netflix poszukuje kreatywnych specjalistów z branży growej. Zespół zajmie się tworzeniem gry RPG klasy AAA przeznaczonej dla PC. To nic innego jak koniec rozmieniania się na drobne. Zamiast celować w skromne produkcje mobilne, firma zamierza otworzyć pełnoprawne studio growe. Trzeba mieć jednak świadomość, że dział giganta odpowiedzialny za tego typu tytuły dopiero się klaruje, a efekty pracy możemy zobaczyć dopiero za kilka lat. Dobrze, może lekko przesadziłem – najpewniej, pierwsze rezultaty zobaczymy w nadchodzących dwunastu miesiącach. Na szczęście już teraz udało nam się dowiedzieć, w którym kierunku zmierza Netflix.

dźwięk przestrzenny

Netflix bierze się za gry AAA. Studio growe tworzone przez giganta nie zamierza skupiać się na mobilnej drobnicy

Osoby, które czytają nas regularnie, z pewnością wiedzą, że jestem wielkim fanem szeroko rozumianej technologii mobilnej. Jeśli sięgam po gry wideo, celuję właśnie w tytuły dostępne na platformy Android i iOS. Mimo to rozumiem, że choć rynek ten prężnie się rozwija, zapaleni gracze znacznie chętniej kierują swój wzrok w stronę rozbudowanych produkcji AAA dla konsol oraz komputerów klasy PC. Netflix doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też nie powinno dziwić nikogo to, że usługodawca znany z produkcji filmów i seriali zainteresował się rzeczonym segmentem.

W sieci pojawiło się kolejne ogłoszenie o pracę, w ramach którego, tym razem, Netflix poszukuje wykwalifikowanego człowieka o kreatywnym zacięciu, który stanie za sterami zespołu odpowiedzialnego za stworzenie nowej gry AAA dla komputerów PC. Brzmi ambitnie i tak w istocie może przedstawiać się nadchodząca produkcja. Wspomniana gra to RPG tworzony przy użyciu technologii Unreal Engine 5. Co więcej, tytuł ma być opracowany w taki sposób, aby można było pokusić się o jego łatwą w realizacji ekranizację.

BiurkowyRozgardiasz: Jakub Mrugalski, twórca video kursów opowiada o swojej przestrzeni do stworzenia materiałów