Długo oczekiwany hit – „Far Cry 6” już jutro (7 października) wyląduje na PC, PlayStation i Xboxie.

Długo musieliśmy czekać na premierę kolejnej odsłony kultowej serii „Far Cry”. Już jutro, 7 października 2021 na sklepowe półki trafi „Far Cry 6”, a ja już zacieram ręce na myśl odpalenia tytułu w swojej konsoli. Zamówienie przedpremierowe dawno złożone, wystarczy wyczekiwać kuriera.

Gra została zapowiedziana kilka lat temu, jeszcze w czasach „przedpandemicznych”. Opóźnienia, jakie powstały spowodowane były oczywiście pandemią, podobnie zresztą jak w wielu innych branżach. To jednak nie zmieniło nastawienia fanów serii, a napięcie połączone z ekscytacją narastało.

Far Cry 6 – zapowiedź

W grze „Far Cry 6” znajdujemy się w tropikalnym państwie, tylko przez przypadek inspirowanego Kubą 😉 Tutaj niepodzielnie rządzi Castillo chcący przywrócić rządy znane z okresu panowania jego ojca. My natomiast wcielamy się w postaci Dani Rojas (możemy zdecydować, czy będzie to kobieta, czy mężczyzna).

Fabuła i rozgrywka

Jaki mamy cel? Oczywiście odsunięcie dyktaktora od władzy. Prowadzimy więc typową dla „Far Cry” wojenkę partyzancką, która często będzie dość krwawa. Główna bohaterka (lub bohater) to weteranka, która cudem uniknęła śmierci z rąk reżimowego wojska. Łączy więc siły z ugrupowaniem Libertad i wypowiada wojnę Castillo.

Oczywiście nieodzownym elementem rozgrywki jest broń, a tutaj mamy olbrzymie pole do popisu. Już w pierwszych zapowiedziach przygotowanych przez twórców „Far Cry 6” możemy przeczytać:

Wyobrażasz sobie zadanie potężnego trafienia za pomocą zmodyfikowanej puszki sardynek? Dla yarańskich partyzantów odpowiedź brzmi „tak”. Ale na Yarze znajdziesz nie tylko broń „zrób to sam”. Od zabójczej wyrzutni CD, aż po klasyczny karabin wyborowy – do wyboru, do koloru!

To jednak nie wszystko, bo gra pozwala nam tworzyć pojazdy i je modyfikować. Olbrzymi świat jakim są yareńskie okolice zapiera dech w piersiach, a pojawiające się znikąd pojazdy wojskowe od sielanki przenoszą nas błyskawicznie w sam środek krwawej jatki zgotowanej przez reżim.

Far Cry 6 – wymagania sprzętowe

Chcecie odpalić „Far Cry 6” na komputerach PC? Musicie posiadać odpowiednio mocny sprzęt, żeby zobaczyć to, co Ubisoft nam przygotował. Wymagania są wysokie, ale współcześnie większość szanujących się graczy sprosta takim oczekiwaniom.

Far Cry 6 – wymagania PC minimalne:

  • Procesor: AMD FX 8350 4 GHz lub Intel Core i5-4460 3.2 GHz
  • Karta graficzna: AMD Radeon R9 390 8 GB/NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB
  • RAM: 8 GB DDR4

Far Cry 6 – zalecane wymagania PC:

  • Procesor: AMD Ryzen 7 R7 1700X 3.4 GHz / Intel Core i7-5820K 3.3 GHz
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX Vega 64 8 GB/NVIDIA GeForce RTX 2070 8 GB
  • RAM: 16 GB DDR4

W obu przypadkach musimy zapewnić także 50 GB wolnej przestrzeni na naszych dyskach twardych.

Far Cry 6 – ceny

„Far Cry 6” w wersji na PC możemy kupić już za 199 zł. Wersja na konsole dostępna jest już za 229 zł. Jak na aktualne ceny rynkowe gier komputerowych, nie są to moim zdaniem wysokie wymagania.