Mamy za sobą pierwszy miesiąc 2024 roku. To dobry moment na to, aby rzucić okiem na potencjalne plany wydawnicze Apple. Przygotowaliśmy listę nowości, które trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Tajemnicą nie jest na pewno to, że we wrześniu zobaczymy nowe iPhone’y. Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom od Jeffa Pu, będą to iPhone 16 i iPhone 16 Plus z chipami A18, 8 GB RAM i WiFi 6E, a także iPhone 16 Pro i iPhone 16 Pro Max z SoC A18 Pro, usprawnionym 5G, 48 MP aparatem ultraszerokokątnym oraz WiFi 7. Więcej o iPhone’ach serii 16 możecie przeczytać w moim osobnym wpisie.

//dzisiaj na dailyweb

Na tym jednak nie kończą się nowości. Spodziewamy się wprowadzenia na rynek tabletów, komputerów, zegarków oraz słuchawek. Nie zabraknie również odrobiny innowacji. Nie przedłużając, rzućmy okiem na to, co przygotowało lub przygotowuje Apple.

Nowości, które Apple pokaże w 2024 roku

Apple 2

Pierwszy urządzeniem, które realnie zadebiutuje na rynku, będą gogle Apple Vision Pro. Premiera zaplanowana jest na 2 lutego. To całkiem nowa kategoria, w której firma dopiero raczkuje, ale przyglądając się zapowiedziom i technologii weń zastosowanej, można powiedzieć tylko jedno – idzie nowe.

Na przełomie maja i kwietnia możemy spodziewać się nowych iPadów. Choć będzie to najpewniej kilka różnych modeli, coraz częściej wspomina się o tym, że Apple pokaże iPady Pro, wykorzystujące ekrany w technologii OLED. Najpewniej na tym samym spotkaniu spodziewamy się zobaczyć nowego MacBooka Air z chipem M3, który dopełni ofertę przenośnych komputerów Apple z nowym procesorem.

Targi CES 2024 za nami. W naszych 35 publikacjach zebraliśmy dla Was najważniejsze nowości z Las Vegas

W czerwcu liczymy na konferencję Apple WWDC, podczas której gigant z Cupertino pokaże nowe wersje systemów operacyjnych dla swoich urządzeń. Nie zabraknie tutaj także iOS 18. Aktualizacja ma być naszpikowana rozwiązaniami, opartymi na sztucznej inteligencji. Przyznam, że to największa nowość, jakiej spodziewam się w tym roku po firmie.

We wrześniu, poza iPhone’ami zobaczymy także nowe zegarki. Tutaj nieśmiało wspomina się o Apple Watch X, czyli całkowicie nowym starcie firmy w segmencie zegarków. Czy faktycznie uda się nas zaskoczyć, pokaże czas. Na bliżej nieokreśloną końcówkę roku przypadną premiery słuchawek Apple AirPods 4. generacji oraz AirPods Max 2. generacji. To będzie ciekawy rok.