Były dyrektor OpenAI – Sam Altman oraz projektant odpowiedzialny za wygląd iPhone’a  i iPada – Jony Ive pracują nad urządzeniem opartym na sztucznej inteligencji. To nie może się nie udać.

W 2019 roku z Apple odszedł najważniejszy w historii firmy projektant, który pod okiem Steve’a Jobsa opracował wygląd smartfonów z serii iPhone, tabletów iPad i komputerów iMac. Designer działa obecnie w ramach autorskiego projektu LoveFrom, do którego dołączyła nowa persona ze świata Apple. Tang Tan będzie pomagał przy tworzeniu iście innowacyjnego projektu.

//dzisiaj na dailyweb

Mowa o urządzeniu skupiającym się na sztucznej inteligencji, które jest współtworzone przez Sama Altmana, czyli byłego dyrektora generalnego OpenAI, czyli twórców sławetnego ChatGPT. Szykuje się prawdziwe starcie na polu szeroko rozumianego AI.

Jony Ive stworzył wygląd iPhone’a. Dziś, wspólnie z człowiekiem od ChatGPT pracuje nad czymś wielkim

Jony Ive

W większości przypadków AI skupia się na oprogramowaniu. Owszem, urządzenia korzystają ze wspomnianego dobrodziejstwa, ale nie są tworzone tylko w celu oferowania doświadczeń opartych na AI. Nowy sprzęt, nad którym pracują tęgie głowy z bogatym skillem projektowym, może to zmienić.

Nie ujawniono co prawda szczegółów rozwiązania, o którym traktuje wpis, natomiast wiemy, że na tym etapie omawiane są koncepcje mocno zbliżone do formy HomePoda. Należy przy tym zaznaczyć, że nie ma większego sensu spodziewać się kolejnego, inteligentnego głośnika. Za projektem stoją bowiem osoby, którym zwyczajnie nie przystałaby wtórna czy przeciętna realizacja. Nikt nie wyklucza, że już na starcie będziemy mieli do czynienia z kilkoma sprzętami.

Jony Ive, Sam Altman i Tang Tan – trzy osoby, trzy zadania

ChatGPT

Jony Ive będzie odpowiedzialny za wygląd nowych urządzeń, także ich fizyczne możliwości. Byłbym szczerze zaskoczony, gdyby powierzono mu inne zadania. Sam Altman, który mimo odejścia z OpenAI, w dalszym ciągu kojarzony jest z usługą ChatGPT zajmie się podstawą oprogramowania, czyli software’ową stroną projektu. Co zatem będzie robił tu Tang Tan? Według nieoficjalnych informacji, rzeczony jegomość ma objąć kierownictwo nad inżynierią sprzętu.

Recenzja Kingston XS1000 z USB 3.2 Gen 2 – szybka pamięć SSD nie musi być droga

Kiedy możemy oczekiwać pierwszych efektów prac? Tak naprawdę stworzenie w pełni funkcjonalnego, fizycznego rozwiązania, opartego na sztucznej inteligencji może zająć firmie lata. Pozostaje nam czekać na pierwsze, konkretne informacje.