Mamy dość ciekawe i dość sprzeczne informacje na temat tego, co dzisiaj ma dziś pokazać Apple. Bez szumu, bez zamieszania, po prostu. Nie do końca jest jednak pewne, cóż to będzie, bo leaksterzy nie są zgodni. Czy zobaczymy dzisiaj nowe iPady, a może nowy Pencil?

Na szczęście nie przyjdzie nam długo czekać na rozwiązanie zagadki, bo większość przecieków wskazuje dziś (wtorek 17.10), jako dzień, w którym Apple w sposób niezapowiedziany ma odświeżyć swój lineup. Nowości mają dotyczyć… no właśnie i tutaj leaksterzy nie są zgodni. Z jednej strony pojawia się informacja o nowych iPadach, które mają się dzisiaj pojawić tani iPad 11. gen, ale to tylko jeśli wierzyć w doniesienia @Majin Bu.

Mało tego, twierdzi on, że nowe iPady 11. gen., które mają się pojawić jeszcze dziś, będą w pełni kompatybilne ze wszystkimi wcześniejszymi akcesoriami. To jednak nie koniec rewelacji, bo informacja ta jest sprzeczna z opinią Marka Gurmana z Bloomberga, którego przecieki z reguły się potwierdzały. Twierdzi on, że nowe iPady nie są jeszcze gotowe do premiery, bo prace ciągle nad nimi trwają i nie ma szans, by ujrzały światło dzienne jeszcze w tym miesiącu.

Nowy iPada czy Apple Pencil 3. generacji?

F8lvvsQX0AA5snC scaled

Jednak jego opinia pokrywa się z kolejnymi doniesieniami, a przynajmniej w kontekście tego, co faktycznie ma zostać odświeżone i co Apple ma pokazać w najbliższym czasie. A mowa tutaj o nowym tanim iPadzie 11. gen,  iPad Air, iPad Mini. To właśnie ten zestaw ma okazję mieć dzisiaj swoją premierę, jeśli uwierzyć w to, co twierdzą serwisy 9to5mac i Supercharged. One stawiają na cały nowy zestaw iPadów.

Wisienką na torcie, która dodaje jeszcze innej perspektywy do całego tego zamieszania, jest opinia serwisu Mac Otakara, który twierdzi, że nic z informacji powyżej jest prawdą, bo zobaczymy dzisiaj najpewniej nowy, odświeżony Apple Pencil.

To ciekawe, jak bardzo niezgodni są leaksterzy, których z reguły opinie co do nowości premierowych od Apple były zawsze bardzo zbliżone. Tym razem mamy pełen chaos i właściwie brak zgody co do tego, co Apple miałoby dzisiaj pokazać. Na szczęście nie przyjdzie nam czekać długo, bo już najpewniej za kilka godzin przyjdzie nam się przekonać, kto miał rację i kto z całego towarzystwa otrzyma dodatkowe punkty zaufania.

Aktualizacja 16:33, 17.10.2023

No i drodzy Panstwo, mamy zwyciezce wśród leakerów. Okazuje się, że przewidział obrót sytuacji serwis Mac Otara, a także Gurman. Apple pokazało nowe Apple Pencil w wersji USB-C.