Kilka dni temu Daniel informował Was o nowej aplikacji mObywatel 2.0, która wprowadza całkiem nowy interfejs. Dodatkowo, cyfrowe dokumenty zyskały nowe uprawnienia i poza drobnymi wyjątkami, potrafią zastąpić te fizyczne. Na początku sierpnia mObywatel otrzyma kolejną nowość i nie nie byle jaką. Osoby, które zdają egzamin na prawo jazdy, będą wniebowzięte.

Co nowego w aplikacji mObywatel 2.0? Przede wszystkim, usługodawca zdecydował się na gruntowne przebudowanie interfejsu. Aktualna, wizualna strona programu w niczym nie przypomina poprzedniej generacji. Całość wygląda świeżo, ale nie obyło się bez błędów. Te zostały (w większości) szybko załatane. Mało tego, wpadka nie wpłynęła na zainteresowanie apką. W ciągu pierwszego dnia pobrało ją przeszło 100 tys. userów, którzy aktywowali mDowód.  Część z nowości będzie aktywna dopiero za jakiś czas. Dotyczy to również modułu „tymczasowe prawo jazdy”. Natomiast znamy już termin debiutu tejże funkcji.

//dzisiaj na dailyweb

Tymczasowe prawo jazdy w mObywatel 2.0 już w sierpniu

Minister cyfryzacji, Janusz Cieszyński poinformował, że tymczasowe prawo jazdy w aplikacji mObywatel 2.0 pojawi się już 7 sierpnia tego roku. Czym jest rzeczone rozwiązanie i dlaczego tak warto na nie czekać?

mObywatel 2.0

Nowość docenią osoby, które zdają prawo jazdy. W kilka chwil po pozytywnie ukończonym egzaminie, w systemie pojawi się możliwość pobrania modułu prawa jazdy, który będzie aktywny przed 30 dni. Oznacza to, że nowi kierowcy będą mogli wyjechać na drogi znacznie szybciej, niż miało to miejsce zazwyczaj. Uściślając – nie będzie koniecznie oczekiwanie na wydanie fizycznego dokumentu. Proces ten trwał kilka tygodni.

Wracając do nowości, warto również odnotować rozwiązania, takie jak:

  • ePłatności
  • Logowanie przez mObywatel 2.0
  • Zastrzeż PESEL
  • Historia pojazdu
  • Tymczasowe prawo jazdy

mObywatel w pełni przywrócony do żywych. 100 000 aktywacji mDowodu

Mamy jednak jedną złą wiadomość. To, że tymczasowe prawo jazdy zadebiutuje już 7 sierpnia, nie oznacza, że moduł będzie widoczny u wszystkich w tym samym czasie. Tak naprawdę cały proces może potrwać do dwóch tygodni i przeciągnąć się nawet do 21 sierpnia. Cóż, biorąc pod uwagę to, jak przydatny jest ficzer, cierpliwość popłaci.