Yanosik bez reklam to już nie tylko marzenie wielu kierowców. Możliwość wyłączenia irytujących banerów i komunikatów dźwiękowych zachęcających do odwiedzenia restauracji czy stacji paliw staje się faktem. Jak wyłączyć reklamy w aplikacji?

Jestem wieloletnim użytkownikiem Yanosika. W zasadzie doskonale pamiętam jego początki. Dziś nie jest to już tak przejrzysty program, jak dawniej, gdyż rozbudowano go o wiele dodatkowych modułów. Za pomocą aplikacji możemy opłacać OC/AC, przeglądać ogłoszenia motoryzacyjne, słuchać radia, a nawet kupować e-Winiety. W dalszym ciągu podstawową funkcją Yanosika jest jednak ostrzeganie przed kontrolami drogowymi, fotoradarami oraz wypadkami.

//dzisiaj na dailyweb

Sęk w tym, że trudno dziś o przejrzystość. Podczas korzystania z aplikacji stale widzimy zmieniający się baner z reklamą jednego z partnerów Yanosika. Dodatkowo, przejeżdżając obok jednej z restauracji czy stacji paliw współpracujących z twórcami, otrzymamy wyjątkowo głośny komunikat głosowy, zachęcający do skorzystania z usług. Od zawsze irytowały mnie tego typu rozpraszacze. Preferuję stałą opłatę, która uwalnia mnie „przeszkadzajek”, jednakże w Yanosiku było dotychczas takowej brak. To się właśnie zmienia.

Yanosik bez reklam – jak wyłączyć irytujące banery i komunikaty głosowe zachęcające do odwiedzenia stacji paliw?

Yanosik bez reklam
Koniec irytujących reklam?

Twórcy aplikacji postanowili dać użytkownikom wybór. Ci, którym nie przeszkadzają reklamy, mogą pozostać na dotychczasowych zasadach. Jeśli ktoś preferuje przejrzysty interfejs i brak niechcianych komunikatów głosowych, z odpowiedzią przychodzi kawa… tak kawa.

Yanosik RS, następca CB-radia w całkiem nowej odsłonie. Co odróżnia go od popularnej aplikacji?

Od dłuższego czasu możemy wspierać Yanosika drobnymi kwotami. Aby to zrobić, udajemy się do sekcji Wesprzyj nas! I wybieramy jedną z trzech opcji – mała kawa za 5,99 zł, średnia kawa za 11,99 zł i duża kawa za 17,99 zł. Co ważne, możemy aktywować płatność cykliczną. Co otrzymaliśmy w zamian? Nic, natomiast to już przeszłość. Powitajmy Yanosik bez reklam.

Wprowadzenie możliwości wyłączenia reklam w aplikacji Yanosik to odpowiedź na potrzeby kierowców. Niejednokrotnie zwracano się do nas z zapytaniem o tę opcję. Nasz zespół pracował nad tym rozwiązaniem od dłuższego czasu i po szeregu testów zdecydowaliśmy się na wprowadzenie możliwości wyłączenia reklam głosowych, banerowych oraz z ekranu startowego za zakup średniej lub dużej kawy. Ta forma to jednocześnie podziękowanie dla zespołu Yanosik za ich pracę, która jest również wartością dodaną dla użytkownika, który jeśli będzie chciał, to będzie mógł korzystać z naszej aplikacji bez tła reklamowego – Małgorzata Dąbrowska Yanosik

Jak informują twórcy, postawienie średniej lub dużej kawy oznacza Yanosika bez reklam, zarówno głosowych jak i wizualnych (również na ekranie startowym). Przyznam, że kwota 8,99 zł za taką opcję jest dla mnie atrakcyjna i kiedy tylko będę mógł skorzystać z takiej możliwości, zrobię to. Tutaj pojawia się pytanie – kiedy zadebiutuje Yanosik bez reklam?

Użytkownicy iOS muszą zaktualizować aplikację do wersji 5.1.6 (w chwili pisania tekstu nie jest ona dostępna w Apple App Store), natomiast osoby korzystające ze smartfonów z Androidem powinni pobrać Yanosik w wersji 4.0.1.3.