Kim jestem? Jestem fanem Apple i Chromebooków. Tak, da się to połączyć. Właściwie w takim setupie pracuje. Mam jednak obawę, że mój Chromebook Pixel zostanie wymieniony na HP Elite Dragonfly, najnowsze dziecię od HP, które wygląda obłędnie.

Mimo że CES 2022 w tym roku wygląda jak ubogi znajomy tych prawdziwych CESów sprzed lat, to nie brakuje i tak ciekawych premier. Jedną z nich z pewnością jest zaprezentowanie przez HP nowego Chromebooka o nazwie Elite Dragonlfy, który zdobędzie serca wszystkich tych, którzy uwielbiają piękny design i dbałość o najmniejsze detale. To jednak nie koniec rewelacji, bo jak się okazuje, pojawi się również odpowiednik tego laptopa również w wersji z Windows.

Nowe Chromebooki HP Elite Dragonfly

hp dragonfly 3.jpg

Jak zapowiadają twórcy prócz pięknego wyglądu, cechą charakterystyczną nowego Chromebooka ma być przede wszystkim udoskonalony touchpad, który będzie obsługiwał haptykę, a to ma wpłynąć na komfort pracy na ChromeOS (zapewne i Windows również). Jak zapowiada HP:

R E K L A M A

Zaprojektowany z myślą o ChromeOS, pierwszy na świecie Chromebook z obsługą haptyki w touchpadzie, dodaje nowego wymiaru kontroli i responsywności w pracy z urządzeniem.

Cedząc szumne marketingowe słowa, nie można się nie zgodzić, że to na pewno doskonałe urozmaicenie, szczególnie w sprzęcie takim jak Chromebook, który co do zasady jest synonimem niskiej, przystępnej ceny i wykonywania najprostszych zadań, do których wystarczy tylko przeglądarka.

hp dragonfly 2.jpg

Chromebook HP Elite Dragonfly – a co w środku?

-hp dragonfly 5.jpg

Wygląda na to, że nowy sprzęt od HP będzie celował w tych użytkowników, którzy wymagają od swojego sprzętu nieco więcej (jakby paradoksalnie w przypadku Chromebooków to nie brzmiało). Ekran w Dragonfly to matryca wielkości 13,5″ o ratio 16:9 i obsługą rozdzielczości QHD 2256×1504 i 1000 nitów jasności. Wyposażony w procesor od Intela 12-gen., będzie posiadał dyski SSD od 64GB do 512GB pojemności, a producent zapewnia, że akumulator o wydajności 51Wh będzie się ładował od 0 do 90% w 1,5 godziny.

.jpeghp dragonfly 1.jpg

To, co jednak ciekawi mnie najbardziej, mianowicie cena, nie została jeszcze podana. Nie ma jednak co liczyć, że będzie taniej niż 1000-1500 dolarów przy tej specyfikacji, co z pewnością nieco ostudzi rozpalone głowy fanów Chromebooków. Wiadomo jednak, że Dragonfly ma się pojawić w obu wersjach z ChromeOS jak i Windows w okolicach kwietnia.