HP zaprezentowało nowe komputery stacjonarne przystosowane do pracy hybrydowej.

Zdaniem HP komputery te są idealne do pracy w modelu hybrydowym, gdyż zostały wyposażone w technologię HP Presence. Oprogramowanie potrafi odpowiednio kadrować obraz, aby użytkownicy byli jednocześnie dobrze widoczni i mogli się swobodnie poruszać. Przypomina to Center Stage od Apple.

Dzięki funkcji Dynamic Voice Leveling powinniśmy brzmieć wyraźnie, niezależnie jak blisko lub daleko znajdujemy się od mikrofonu. Dźwięki otoczenia także nie powinny być problemem, gdyż funkcja AI-noise reduction 2.0 redukuje niepożądane hałasy z otoczenia.

R E K L A M A
Jest także możliwość wyboru lepszej kamery. Domyślnie jest to 5MP moduł, ale jest jeszcze opcja zakupu 16MP kamery, która dzięki łączeniu pikseli powinna się lepiej sprawdzić podczas pracy w trudnych warunkach oświetleniowych.

Dodatkowo technologia HP Run Quiet Design precyzyjnie dostraja wentylatory, aby nie rozpraszać użytkowników. A dzięki aplikacji MyHP użytkownicy oraz pracownicy działów IT mogą łatwo dostosować urządzenia do swoich potrzeb.

HP Presence AiO Conferencing PC

HP Presence AiO Conferencing PC
HP Presence AiO Conferencing PC 27″

Jednym z zaprezentowanych urządzeń jest AiO z funkcją Zoom Rooms. Dostępny z ekranem FHD o przekątnej 23,8” lub QHD o przekątnej 27”. Wewnątrz znajdować się będą procesory Intel Core i5 12 generacji, wraz z 16GB pamięci RAM. Pamięć dla użytkownika to 256GB na dysku SSD NVMe, które będzie można rozszerzyć dzięki dodatkowym slotom.

EliteOne 800 G9 AiO

HP EliteOne 800 G9 AiO
HP EliteOne 800 G9 AiO

Komputery AiO z tej serii zostały wyposażone w procesory Intel Core 12 generacji, 64GB RAMu DDR5, które można rozbudować w przyszłości. Jest możliwość wyboru dodatkowej karty graficznej, w tym wypadku GeForce RTX 3050 Ti.

Ekrany dostępne są w dwóch rozmiarach. 23,8” oraz 27” Oba rozmiary mają opcje z dotykiem. Mniejszy jest dostępny z rozdzielczością FHD z dotykiem, podczas gdy 27” ma opcję QHD z dotykiem oraz FHD bez dotyku z certyfikatem TUV Certified Low Blue Light Panels.

Seria Elite 800 G9

Tutaj zostały zapowiedziane trzy urządzenia. HP Elite Mini 800 G9, Elite SFF 800 G9 oraz Elite Tower 800 G8. Ich cechami wspólnymi to procesory Intel Core 12 gen. oraz opcje z dedykowanymi kartami Nvidii lub AMD. W przypadku pamięci RAM, Mini obsłuży maksymalnie do 64GB DDR5. SFF oraz Tower będą możliwość do 128GB DDR5.

Stacje robocze Z by HP

Oprócz Z2 Mini G9, który miał swoją premierę na CES 2022, zostały zapowiedziane także Z2 SFF G9, Z2 Tower G9 oraz Z1 Tower G9. Wszystkie z nich zostały wyposażone w procesory Intel Core serii K nowej generacji oraz karty graficzne NVIDIA RTX dla stacji roboczych.

Dostępność

Wszystkie wyżej zapowiedziane urządzenia będą dostępne w Polsce od maja. Ich ceny zostaną podane bliżej ich dostępności na rynku.


Posłuchaj nas!