Chromebook Plus to kolejna seria chromebooków Acera. Na rynku zadebiutowały dwa nowe urządzenia, którymi warto się zainteresować.

Seria Chromebook to  dwa modele: Acer Chromebook Plus 515 i Acer Chromebook Plus 514, które wchodzą na rynek jako pierwsze urządzenia Acera tego typu w ramach współpracy z Google. To nowy poziom wydajności i przystępna cena. Spójrzmy, co mają do zaoferowania nowe laptopy tajwańskiego producenta.

//dzisiaj na dailyweb

Przede wszystkim – zarówno Acer Chromebook Plus 515, jak i Acer Chromebook Plus 514 zostaną wzbogacone o dodatki Google. Teraz na pokładzie znajdziemy takie narzędzia jak: Zdjęcia Google, Adobe Photoshop i Adobe Express. Ponadto Dokumenty, Arkusze i Prezentacje Google dzięki menedżerowi plików Chromebooka Plus mogą działać również offline. Każdy z nich ma od 8 GB do 16 GB pamięci RAM oraz dysk SSD do 256 GB dla 14-calowego Acer Chromebook Plus i do 512 GB dla wersji 15-calowej. Wyposażone są w technologie Wi-Fi 6E, a także Bluetooth 5.1 i dwa porty USB typu C i HDMI.

Chromebook Plus to dwa nowe laptopy: Acer Chromebook Plus 515 i Acer Chromebook Plus 514

Chromebook Plus
Acer Chromebook Plus 515 i Acer Chromebook Plus 514 są już dostępne na polskim rynku

Chromebook Plus to modele, które zapewniają doskonałą jakość wideo konferencji dzięki kamerom internetowym 1080p z Temporal Noise Reduction (TNR) i obiektywem Blue Glass, a także narzędziom opartym na sztucznej inteligencji, które automatycznie poprawiają jakość i oświetlenie, niwelują szumy i rozmywają tło. Ponadto dodano fizyczną przesłonę kamery internetowej, którą można zamknąć, aby chronić prywatność podczas spotkań, zajęć i konferencji, a użytkownicy mogą również wyciszyć mikrofon i wyłączyć kamerę jednym kliknięciem dla dodatkowej wygody. Efekty wizualne są uzupełniane przez podwójne głośniki skierowane w górę z systemem DTS® Audio.

Nowe Chromebooki są niezwykle wytrzymałe i spełniają amerykańską normę militarną MIL-STD 810H, dzięki czemu z łatwością sprostają codziennemu użytkowaniu. Oba modele są wyposażone w touchpad OceanGlass™ i opcję podświetlania klawiatury. Zgodnie z zobowiązaniem firmy Acer do ciągłego wywierania pozytywnego wpływu na środowisko, nowe notebooki Acer Chromebook Plus 515 i Acer Chromebook Plus 514 wspierają misję firmy Earthion, oferując szereg przyjaznych dla środowiska funkcji oraz certyfikat EPEAT. Zastosowano w nich materiały do produkcji pochodzące z recyklingu, ekologiczne opakowania oraz energooszczędną konstrukcję spełniającą wymogi certyfikatu Energy Star.

Chromebook Plus to seria laptopów powstała we współpracy z Google

Chromebook Plus

Oba laptopy Acer Chromebook Plus są dostępne z aktualizacją Chrome Education Upgrade do płynnego zarządzania urządzeniami w szkołach. Chrome Education Upgrade pomaga administratorom zarządzać urządzeniami na dużą skalę, aby zaspokoić potrzeby nauczycieli i uczniów. Nauczyciele i uczniowie mogą uzyskać dostęp do wielu narzędzi do nauczania i współpracy, takich jak Screencast, Adobe Express i File Sync, aby umożliwić pracę nawet offline. Administratorzy mogą również korzystać z funkcjonalnych funkcji Chrome Education Upgrade, takich jak rejestracja bezdotykowa i całodobowe wsparcie Google.

Acer Chromebook 315 – czy komputer za 1500 zł ma sens?

Dla użytkowników biznesowych – Acer Chromebook Plus Enterprise 515 i Acer Chromebook Plus Enterprise 514 są wyposażone w Chrome Enterprise Upgrade, który odblokowuje wbudowane możliwości biznesowe systemu ChromeOS. Pracownicy i działy IT mogą korzystać z usprawnionej rejestracji urządzeń, integracji infrastruktury i zaawansowanych ustawień bezpieczeństwa, aby zapewnić ochronę danych i aplikacji. Zarządzanie aktualizacjami, raportami i kwestiami technicznymi również stało się łatwiejsze dzięki pomocy w rozwiązywaniu problemów z ChromeOS i całodobowemu wsparciu administratora IT.

Różnice między Acer Chromebook Plus 515, a Acer Chromebook Plus 514

Chromebook Plus

 

Acer Chromebook Plus 515 został zaprojektowany z myślą o użytkownikach korzystających z nowych funkcji systemu ChromeOS. Wyposażone w procesory Intel Core 13. i 12. generacji (do modelu Core i7), nowe laptopy Chromebook Plus oferują wydajność niezbędną do wykonywania wymagających zadań. Laptop wyposażony jest w 15,6-calowy wyświetlacz Full HD (o rozdzielczość 1920 x 1080) z technologią IPS i szerokimi kątami widzenia. Urządzenie jest dostępne również z wyświetlaczem dotykowym, który, zarówno jak jego bezdotykowy odpowiednik, może być używany w jasnych warunkach dzięki antyodblaskowej powłoce na ekranie. Czas pracy na baterii wynosi do 12 godzin.

Acer Chromebook Plus 514 to cztery wydajne rdzenie procesora „Zen 2” z najnowocześniejszą zintegrowaną grafiką AMD RDNA™ 2, procesor AMD Ryzen™ 5 7520 z serii C. Zapewniają szybki czas uruchamiania i wysoką wydajność dla nowoczesnych aplikacji zwiększających Twoją produktywność. Duży, 14-calowy wyświetlacz WUXGA w Acer Chromebook Plus 514 ma proporcje 16:10 oraz rozdzielczość (1920 x 1200). Połączenia i wideokonferencje będą zawsze wysokiej jakości, ponieważ wyświetlacz jest pokryty powłoką antyodblaskową, która poprawia komfort pracy w mocno oświetlonych miejscach, z kolei technologia IPS, w której wykonany jest ekran, zapewnia szerokie kąty widzenia. Ponadto Acer Chromebook Plus 514 jest dostępny również z ekranem dotykowym. Czas pracy na baterii wynosi do 10 godzin.

Ceny i dostępność

 

  • Acer Chromebook Plus 515 (CB515-2H/T) –  2199 zł.
  • Acer Chromebook Plus 514 (CB514-3H/T) w cenie – 2499 zł.

Urządzenia są już dostępne na polski rynku. Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność zależą od regionu. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie pod adresem www.acer.com.