Microsoft pokazał właśnie trzy nowe komputery serii Surface. Choć zmiany w stosunku do poprzedników nie są rewolucyjne, sprzęt z pewnością zyska rzeszę fanów. Oto szczegóły.

Jestem entuzjastą ekosystemu Apple, a co za tym idzie – cenię sobie komputery przenośne MacBook, z których korzystam od lat. Seria Surface to swoisty odpowiednik komputerów Mac. Mamy tutaj genialne wykonanie, świetną stylistykę oraz rozwiązania, które cieszą oko i inne zmysły. Wspominałem już o świetnych ekranach 3:2, prawda? Teraz firma wprowadza kolejną generację swoich urządzeń – modele Surface Pro 9, Surface Laptop 5 i Surface Studio 2+.

R E K L A M A

Surface 1

Microsoft Surface Pro 9

W nowym Surface Pro 9 uświadczymy 13-calowej patrycy PixelSense Flow o proporcjach 3:2 pracującej w rozdzielczości 2560 x 1920 pikseli, którą chroni warstwa chemicznie hartowanego szkła Corgning Gorilla Glass 5. Gen. Odświeżanie odbywa się z częstotliwością 120 Hz. Sercem komputera są układy Intel Core serii 12. lub Microsoft SQ3 bazujący na Snapdragonie od Qualcomma. Bateria zapewnia nawet 19 godzin pracy. Wizualnie jest to niezwykle atrakcyjny sprzęt, który występuje w kilku wersjach kolorystycznych, w tym także z zastosowaniem alcantary. Za Pro 9 przyjdzie nam zapłacić nie mniej niż 6 099 zł.

Surface 2

Microsoft Surface Laptop 5

Kolejny komputer to 13,5” oraz 15” sprzęt, którym okazuje się laptop korzystający z procesorów Intel Core 12. Gen. Na pokładzie znajdziemy także ekran 3:2 Pixel Sense, głośniki stereo z przetwarzaniem przestrzennym Dolby Atmos, a także technologię Thunderbolt 4. Pamięć RAM to nawet 32 GB, natomiast dane zapiszemy na 1 TB pamięci wewnętrznej SSD. Mamy też opcje z niższymi wartościami, natomiast nie oszczędzano na obecności WiFi6 czy Bluetooth 5.1. Tutaj również możemy liczyć na różne warianty w kolorach: zieleni, czerni, srebra oraz złota. Opcja z mniejszym ekranem startuje od 5 499 zł, natomiast wariant wyższy to już wydatek od 7 399 zł wzwyż.

Microsoft Surface Studio 2+

Pierwszy „Studio” zadebiutował w 2016 roku i bez wątpienia przyciągał wzrok. Swego rodzaju AiO, który pokazano dziś (Surface Studio 2+) to 28-calowy potwór z ekranem PixelSense, który chroni GG3. Sprzęt oferuje SoC Intel Core 11. Gen, do 32 GB DDR4 RAM i do 1 TB SSD. Na pokładzie znalazły się także kamerką z obsługą Windows Hello, WiFi 6, Bluetooth 5.1, wejścia Thunderbolt z USB 4.0 oraz głośniki stereo. Cena jest niestety zaporowa, gdyż zaczyna się od 25 800 zł.

Surface 6

Wiemy, kiedy zadebiutują iPad 10,2 10. Gen oraz nowy iPad Pro i co się w nich zmieni