Call of Duty pozostanie na PlayStation – obiecuje Microsoft
Początek roku 2022 w branży gier komputerowych był dość zaskakujący, a jednocześnie historyczny. W styczniu Microsoft ogłosił największe przejęcie w gamingu, czyli kupienie studia Activision Blizzard (i takich tytułów, jak Call of Duty czy Diablo). Taki zakup zwiastował jedno – stworzenie giganta, który będzie dążył do monopolu na rynku gier.

Lista przejętych przez Microsoft marek robi olbrzymie wrażenie, a gracze zastanawiali się, co stanie się z tytułami, które do tej pory wydawane były na wszystkie platformy. Najwięcej obaw oczywiście jest wśród posiadaczy konsol od Sony, czyli PlayStation.
Call of Duty pozostanie na PlayStation
Niepokój stara się tonować sam Microsoft. Jak sie jednak okazuje taka deklaracja może mieć drugie dno. Amerykańska Federalna Komisja Handlu musi jeszcze wydać zgodę na zakup Activision Blizzard przez Microsoft. Chodzi głównie o przeciwdziałanie monopolowi w tej branży. Tutaj są pewne obawy, dlatego Microsoft już teraz zapewnia, że seria gier Call of Duty ma zapewnioną obecność na konsolach PlayStation i jest to oficjalne stanowisko.
Microsoft będzie nadal udostępniać Call of Duty i inne popularne tytuły Activision Blizzard na PlayStation w okresie obowiązywania każdej istniejącej umowy z Activision.
— napisał w poście na blogu prezes Microsoftu, Brad Smith.
Bloomberg natomiast informuje, że umowa w tej kwestii została zawarta już wcześniej pomiędzy Sony a Activision Blizzard. Producent PlayStation zagwarantował sobie, że Call of Duty będzie wydawane na ich konsole.
Lista marek zdobytych przez Microsoft
Pełna lista marek przejętych przez Microsoft w wyniku zakupu Activision Blizzard pochodzi z amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Towarowych. Ostrzegam, jest naprawdę długa!
- Arcanum
- Arkadian Warriors
- Blackthorne
- Blood Drive
- Boogie Bunnies
- Cabela’s Big Game Hunter
- Call of Duty
- Crash Bandicoot
- Dark Reign
- Diablo
- Freeway
- Gabriel Knight
- Geometry Wars
- Guitar Hero
- Hearthstone
- Heretic
- Heroes of the Storm
- Hexen
- Interstate
- Kaboom!
- King’s Quest
- Leather Goddesses of Phobos!
- Laser Blast
- The Lost Vikings
- Metal Arms
- Overwatch
- Pharaoh
- Pitfall
- Planetfall (1983)
- Prototype
- Quest for Glory
- River Raid
- Rock n’ Roll Racing
- Singularity
- Skylanders
- Spyro
- StarCraft
- TimeShift
- Tony Hawk’s Pro Skater
- Vigilante 8
- Warcraft
- World of Warcraft
- Zeus
- Zombie Wranglers
- Zork
Microsoft wydał prawie 69 miliardów dolarów
Jak poinformował Microsoft, za transakcję przyszło im zapłacić 95 dolarów za ację. Daje to łączną wartość 68,7 miliardów dolarów amerykańskich netto. Jednocześnie do Microsoftu trafi niespełna 10 tysięcu pracowników Activision Blizzard rozsianych po całym świecie.