Microsoft właśnie poinformował, że w 2021 roku nie wyprodukowano żadnej konsoli Xbox One.

TO może zaskakiwać, bo konsole Xbox One są ciągle popularne, a jednak Microsoft już od ponad roku nie wyprodukował żadnej nowej sztuki. Cały 2021 rok producent skupiał się na składaniu konsoli najnowszej generacji, czyli Xbox Series S i Xbox Series X.

Konsola Microsoft Xbox One została wypuszczona do sprzedaży pod koniec 2013 roku. Od początku zostawała w tyle za konkurencyjną konsolą Sony PS4. W roku 2016 Microsoft wypuścił wersję Xbox One S, a rok później – Xbox One X.

Xbox One – Microsoft kończy produkcje konsoli

To właśnie te dwie ostatnie konsole poprzedniej generacji nadały nazewnictwo generacji najnowszej. W 2020 roku otrzymaliśmy zatem Xbox Series X, czyli flagową konsolę Microsoftu, a także wersję bez czytnika płyt, Xbox Series S. Obie są ciągle produkowane i na pewno się to nie zmieni przez najbliższe lata.

W sklepach od roku walały się zatem sztuki, które zostały wyprodukowane przed premierą Xbox Series S/X.

Aby skoncentrować się na produkcji Xbox Series X / S, kończymy produkcję na wszystkie konsole Xbox One do końca 2020 r.

– mówi Cindy Walker, starszy dyrektor ds. marketingu produktów konsoli Xbox, w oświadczeniu dla The Verge.

Warto zaznaczyć, że konkurencja Microsoftu, czyli Sony dalej produkuje konsole tej samej generacji co Xbox One, czyli konsolę PS4.

W tym roku japoński producent ma wyprodukować około miliona sztuk. Popularność tej konosli spowodowana jest zapewne kiepską dostępnością konsoli PS5, którą bardzo ciężko dostać w sklepach. Jednocześnie PS4 to ciągle bardzo dobry sprzęt, a początkujący gracze praktycznie nie odczuwają różnicy pomiędzy PS4 a PS5.

Niestety (dla Microsoftu) podobnie, jak w przypadku poprzedniej generacji, tak i teraz konsola Xboxa jest mniej popularna od konsoli PlayStation 5. I nie chodzi tylko o wygląd, ale również o tytuły na wyłączność. Pomimo tego, że Microsoft przejmuje kolejne studia to ciągle odstaje excluxive’ami od Sony. Sam posiadałem obie konsole i zdecydowanie jestem zwolennikiem konsoli PS5.