W sieci pojawiły się kolejne, tym razem konkretne, choć nieoficjalne informacje o nadchodzącej konferencji Microsoft Build 2024. Udało nam się poznać zarówno termin wydarzenia, jak i nowości, które mają zostać na nim zaprezentowane.

Jak to zwykle bywa na zespołach eventów tego typu, organizowanych przez gigantów technologicznych, możemy spodziewać się zarówno premier sprzętowych, jak i ogłoszeń związanych z oprogramowaniem. O jakich konkretnie nowościach mowa?

//dzisiaj na dailyweb
  • OnePlus Nord 4 premiera nowego smartfonu ze średniej półki cenowej
  • Canon zapowiada coś wielkiego!
  • YouTube nuć, gwiżdż, a nawet gadaj
  • Leica SL3 i zaskakujący błąd
  • GTA wywołuje szaleństwo w sieci

Konferencja Microsoft Build 2024, według nieoficjalnych, choć wysoce wiarygodnych informacji, będzie miała miejsce w dniach 21-23 maja. Choć najistotniejszym punktem będzie keynote, czyli event inauguracyjny, nowości będą przedstawiane przez kolejne trzy dni na przeróżnych panelach. To nie tylko premiery czy zapowiedzi, ale również solidna dawka wiedzy i inspiracji.

Microsoft Build 2024 już w drugiej połowie maja – co zobaczymy?

Microsoft Build 2024

Niewątpliwa spora część spotkań i transmisji będzie poświęcona sztucznej inteligencji, z której firma z Redmond czerpie pełnymi garściami. Nadchodząca, duża aktualizacja systemu z pewnością będzie naszpikowana AI, co jest zgodne z obecnym trendem. Niedawno informowałem Was o tym, że Windows 12 zadebiutuje w połowie roku i wszystko wskazuje na to, że zapowiedź może mieć miejsce właśnie na Microsoft Build 2024. Wraz z oprogramowaniem możemy spodziewać się nie tylko odświeżania elementów interfejsu, czy nowych funkcji. W grę wchodzą też nowe lub mocno odmienione aplikacje, które są preinstalowane w systemie.

Trzeba powiedzieć jasno, że lwia część fanów Microsoftu czeka na nowe urządzenia. Spekuluje się, że na Microsoft Build 2024 premierę będą miały Surface Pro 10 oraz Surface Laptop 6, w których – a jakże – sztuczna inteligencja będzie wykorzystywana do granic możliwości.

Wyciekły pierwsze zdjęcia nadchodzącego aparatu Fujifilm X100VI

Wydarzenie będzie można oglądać za pośrednictwem oficjalnej strony organizatora, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby śledzić poszczególne panele w serwisie YouTube lub X (dawny Twitter). Zdaję sobie sprawę z tego, że w założeniach Microsoft Build 2024, podobnie jak Apple WWDC czy Google I/O były przeznaczone dla programistów. Technologia stała się jednak niebywale atrakcyjna dla przeciętnych zjadaczy chleba i nawet Pan Kaziu, u którego kupujecie co miesiąc karmę dla kota, wykazuje duże zainteresowanie elektroniką konsumencką i chcę z nią być na czasie.