Apple zamierza wejść na rynek przenośnych urządzeń do grania w gry z przytupem. Pomoże w tym iPhone 15 Pro, który zapewni dostęp do największych tytułów z ostatnich lat. A to dopiero początek!

Wydarzenie Apple Event 2023 z całą pewnością przykuło uwagę niejednego fana elektronicznych urządzeń. To właśnie na nim zaprezentowano najnowsze odsłony flagowców firmy – iPhone 15 Pro i iPhone Pro Max. Jeśli czytaliście naszą zapowiedź, mogliście spodziewać się kilku niespodzianek, jakie przygotowała firma z jabłkiem w logo.

//dzisiaj na dailyweb

Jestem jednak pewny, że niewielu pomyślało o wejściu przedsiębiorstwa na rynek urządzeń przeznaczonych do grania w gry. Apple podczas prezentacji iPhone’a 15 Pro wyraźnie zaznaczyło, że mowa tutaj o “następnej generacji mobilnego gamingu”, która obsługuje gry konsolowe i komputerowe – wcześniej nie były dostępne na sprzęcie mobilnym. O jakich tytułach mowa?  

iPhone 15 Pro podbije serca graczy?  

Najnowsze urządzenia zapewnią dostęp do najnowszych gier AAA. Wśród nich znajdziemy takie tytuły jak Resident Evil 4 Remake, Resident Evil Village, Death Stranding czy nawet Assassin’s Creed Mirage. Apple dodatkowo zapowiedział ogromne ulepszenia wydajnościowe i ray tracing w grach na iPhonie. 

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Jest to ogromny krok milowy dla gier mobilnych, ponieważ wydanie najnowszej odsłony flagowej serii Ubisoftu na sprzęcie Apple’a będzie oznaczać, że po raz pierwszy konsolowy/komputerowy Assassin’s Creed będzie działać natywnie na w systemie iOS. Mowa tutaj raczej o pełnych wersjach wspomnianych tytułów, które będą dostępne właśnie na iPhonie 15 Pro. Wow!  

Musimy jednak poczekać na premierę sprzętu, żeby zobaczyć, jak dobrze radzą sobie wymienione gry. W głowach internautów rodzi się wiele wątpliwości oraz pytań. Główne powody do zmartwień daje żywotność baterii, która może mieć problemy z tak wymagającymi tytułami. Interesuje mnie także to, jak bardzo zostanie okrojona warstwa graficzna.  

Nie musimy daleko szukać przykładów takich ograniczeń, ponieważ poczciwe urządzenie Nintendo zaczyna głośno wzdychać na widok najbardziej wymagających portów. Pewnie dlatego coraz częściej w sieci wyciekają nowe informacje na temat kontynuacji Switcha. A konkurencja także nie śpi i kusi zupełnie nowym sprzętem.  

iphone 15 pro

Aż trudno uwierzyć, że w takiej chwili do walki o portfele konsumentów dołącza Apple ze swoim urządzeniem iPhone 15 Pro. A jestem święcie przekonany o tym, że część zainteresowanych już szykuje pieniądze. Na całe szczęście nie musimy długo czekać na premiery wspomnianych gier na urządzeniach Apple’a. Użytkownicy powinni być w stanie zagrać jeszcze w tym roku.  

Wyjątkiem jest Assassin’s Creed Mirage, ponieważ w skrytobójcę wcielimy się dopiero w pierwszej połowie 2024 roku na urządzeniach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Premiera gry na pozostałych platformach przypada 5 października bieżącego roku, więc fani urządzeń jabłka poczekają dłużej. 

Apple przekonuje, że profesjonalnej klasy procesor jest o 20 % szybszy i ma 6-rdzeniową konstrukcję, co zapewni lepszą wydajność i efektywność energetyczną. Firma dodaje także, że sprzęt zapewnia “granie mobilne na wyższym poziomie dzięki szybkiej i efektywnej wydajności oraz opcji ray trancingu.”. Z weryfikacją tych słów poczekamy do premiery urządzenia, która odbędzie się 22 września.  

iPhone 15 Pro

W między czasie zachęcam do przeczytania specyfikacji sprzętu, ponieważ iPhone 15 Pro wyróżnia się konkretnymi bebechami, które z pewnością pomogą w okiełznaniu wysokich wymagań gier AAA. Przypomnę jedynie, że ceny urządzenia zaczynają się od 999$.