W sieci pojawia się coraz więcej informacji na temat konsoli Nintendo Switch 2. Wszystko rozpoczęło się od targów Gamescom 2023, na których podobno zaprezentowano przenośne urządzenie.

Oficjalna zapowiedź konsoli Nintendo Switch 2 coraz bliżej? Na to właśnie wygląda, ponieważ w sieci krąży coraz więcej wiadomości, które opisują romantyczne spotkanie ze sprzętem na zamkniętym pokazie, które odbyło się dla nielicznych partnerów. Szczęściarze mogli być świadkami prezentacji między innymi działania systemu! Oby w tych plotkach znalazło się ziarenko prawdy, ponieważ Switch zasługuje na upragnioną emeryturę.

//dzisiaj na dailyweb

Poza tym oficjalna zapowiedź rozgrzałaby graczy także ze względu na ostatnie nowości. Kilka dni temu miałem okazję pisać na temat przenośnego sprzętu konkurencji – Lenovo Legion Go został oficjalnie zapowiedziany na targach IFA 2023. Niektóre z plotek dotyczące specyfikacji konsoli okazały się prawdziwie, więc sytuacja może powtórzyć się ze sprzętem Nintendo, który już teraz zaskakuje pewnymi niuansami.  

Nintendo Switch 2 naprawdę istnieje?  

Jak wynika z publikacji, Nintendo pokazało specjalnie przygotowane wersje demonstracyjne przedstawiające technologiczne możliwości własnej konsoli. Na wydarzenie zaproszono nieliczną grupę partnerów. Szczęściarze!    

nintendo switch
Nintendo Switch 2 to tylko kwestia czasu?

Bardzo ciekawe jest to, że jedna z wersji zaprezentowała ulepszoną wersję gry Zelda: Breath of the Wild. Tytuł zaprojektowano w taki sposób, aby spełniał rygorystyczne wymagania docelowe nowego pstryczka. W tekście wyraźnie podkreślono jednak, że było to tylko demo technologiczne, dlatego nie ma żadnych sugestii w kwestii ponownego wydania gry w ulepszonej formie.  

Co ciekawe, podczas uruchomienia sprzętu użytkownicy mogli zwrócić uwagę na pewien szczegół, którym jest wzmianka o tym, że jest ona pokazywana zewnętrznym deweloperom. Co za tym idzie, nie jest to nic oficjalnego. Na nasze nieszczęście firma nie ujawniła swoich planów dotyczących następcy Switcha, więc wszystko pozostaje w fazach domysłów i plotek. Chociaż powszechnie oczekuje się, że produkt trafi na rynek w przyszłym roku.  

Niedawny raport faktycznie przewidywał pojawienie się przenośnej konsoli w drugiej połowie 2024, a zestawy deweloperskie podobno trafiły już do rąk kilku kluczowych partnerów. Informacja dotycząca premiery pokrywa się także z tym, co serwis Eurogamer usłyszał wcześniej. Chociaż mówi się, że Nintendo pragnie wydać system wcześniej, jeśli będzie to tylko możliwe.  

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Konsultant branżowy z Tokio, Serkan Toto, powiedział portalowi VGC, że premiera konsoli w 2024 roku miałaby sens dla Nintendo, ponieważ przewidywania na ten rok podkreślają dwucyfrowy spadek sprzedaży sprzętu i oprogramowania Switcha, którego premiera miała miejsce w marcu 2017 roku. 

„Jedynym sposobem umożliwiającym powstrzymanie tych strat przed całkowitym rozdęciem w następnym roku budżetowym jest nowe urządzenie. A druga połowa 2024 roku brzmi dla mnie jak realistyczne okno na premierę.” dodaje Serkan. 

Warto również poruszyć informacje podane przez inne źródło, o którym wspomina portal VGZ. Tajemniczy nieznajomy twierdził, że przedsiębiorstwo zaprezentowało imponujące demo technologiczne The Matrix Awakens na silniku Unreal Engine 5 – pierwotnie zostało wydane do zaprezentowania mocy konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X w 2021 roku.  

Mówi się, że demo działa przy użyciu technologii skalowania DLSS od firmy Nvidia, z włączonym zaawansowanym śledzeniem promieni i grafiką porównywalną z konsolami obecnej generacji konkurencji.  

Bardzo ciekawie zapowiada się jeszcze jeden temat. Patenty opublikowane w 2021 roku opisują proces funkcjonalności Switcha. Na urządzeniu Nintendo gra może działać w jednej rozdzielczości, gdy urządzenie jest zasilane z baterii. Natomiast podłączenie urządzenie do gniazdka elektrycznego lub telewizora zapewni przeskalowanie rozdzielczości do 1080p.  

Firma dołącza schemat z patentem obrazującym skalowanie z 540p do 1080p. Wspomina jednak, że możliwe byłyby inne procesy, wśród których znajduje się także skalowanie do 4K. A to brzmi już całkiem nieprawdopodobnie. Dodatkowo dowiedzieliśmy się nieco więcej na temat podzespołów. 

Necro Felipe, redaktor naczelny Universo Nintendo, który już ujawniał informacje dotyczące produktów i gier Nintendo w przeszłości jeszcze przed oficjalnymi zapowiedziami, wspomniał, że według pewnych źródeł nowa konsola pochwali się ray tracingiem i 12 GB pamięci RAM. Dla porównania obecna posiada „zaledwie” 4GB.

Oczywiście to wciąż tylko plotki, dlatego czekam na oficjalną zapowiedź firmy, która rozwieje wszelkie wątpliwości. A od premiery Switcha upłynęło już kilka lat, więc powoli zaczynam się niecierpliwić.