Nadchodzi kolejne, doroczne święto miłośników marki Apple, zwane premierą nowego iPhone’a. Oprócz wyczekiwanej nowości w postaci złącza USB-C w najnowszym modelu smartfona pojawiają się kolejne przecieki o możliwych premierach m.in. nowego modelu Apple Watch Ultra czy odświeżenia linii AirPods’ów. Co nas czeka podczas wielkiego święta technologii?

Wydarzenia Apple to niemal skrupulatnie przemyślana i zaplanowana ceremonia konsumpcjonizmu, podczas której nigdy nie ma przypadków czy przewidywalnych zapowiedzi. Co prawda konferencje tej marki odbywają się częściej, niż tylko raz w roku, ale to właśnie podczas jesiennej edycji odsłaniana jest nowa sylwetka kolejnego iPhone’a, po którego już następnego dnia ustawiają się długie kolejki oczekujących. Z perspektywy użytkownika, niezła gratka dla fanów technologii. Z perspektywy marketera, idealna strategia marketingowa, która w naturalny sposób przysparza Apple coraz więcej „wyznawców”. Co może nas czekać podczas tegorocznej konferencji?

//dzisiaj na dailyweb

Nowości podczas Apple Event 2023

iPhone 15

iPhoner 15

Z najbardziej oczywistych premier, na które wszyscy wyczekują, jutrzejszego wieczoru pojawi się oficjalna zapowiedź nowego iPhone’a 15. Tegoroczny model ma być naprawdę unikalny, względem swoich poprzedników, przede wszystkim poprzez zapowiedź nowego złącza USB-C, które wreszcie unifikuje wszystkie ładowarki do jednego formatu. Oczywiście nie jest to autorski pomysł, a efekt regulacji unijnych. Niemniej jednak oficjalny wymóg stosowania złącza USB-C wchodzi w życie dopiero z końcem 2024 roku. Apple zapewne nie chce marnować czasu i przystępuje do sprawnego działania z wyprzedzeniem. Tym samym, do historii przejdzie obecny na rynku ponad 10 lat, kabel ze złączem Lightning, wprowadzonym w 2012 roku.

 Według przecieków w zagranicznych mediach, nowy model iPhone ma być wyposażony w jeden boczny guzik, który będzie mógł zostać dostosowany do indywidualnych preferencji. Tym samym, Apple konsekwentnie trzyma się swojej strategii upraszczania elementów w swoich urządzeniach i maksymalnego minimalizmu w każdym elemencie. Swoją drogą, marka oswajała nas z tym przyciskiem już w nowym Apple Watch Ultra, który zastąpił znaną koronkę i standardowy przycisk ustawień.

Apple Watch 9 już jest!

Skoro o iPhone’ach mowa, poświęćmy minutę ciszy dla wygaszanej linii telefonów iPhone mini, które były z nami kilka ostatnich lat (w serii iPhone 12 i iPhone 13). Nie zobaczymy ich już w iPhone 15, podobnie jak nie pojawiły się w poprzedniej generacji. Oprócz oczywistych atutów tej serii, jak mniejszy rozmiar i poręczny kształt, marce nie udało się rozwiązać palących problemów m.in. z krytycznie krótkim czasem pracy baterii. Poza tym zdecydowanie zły czas na pomniejszanie telefonów, kiedy konkurencja w dalszym ciągu ściga się ze sobą nawzajem w calach i nowych kształtach telefonów.

Apple Watch

Apple Watch Ultra

Pojawiają się przebłyski o możliwej premierze nowego Apple Watch 9, niemniej jednak gigant technologiczny już nie jeden raz przeskakiwał w numeracji swoich urządzeń (po iPhone 8 nastąpił iPhone X). Być może pojawi się zatem niewielka zmiana, jak to już bywało w przeszłości, gdzie wprowadzone zostaną nowe kolory smartwatch’y bądź lepsze procesory. Z pewnością rynek podbije taki model Apple Watch, który wreszcie wytrzyma dłużej niż niecałe 24h. I to w wariancie optymistycznym, bo realnie ciężko o dłuższy czas pracy baterii niż 12h.

AirPods

Apple AirPods

To, co przewija się także najczęściej, to doniesienia o tym, że pierwsza wersja kultowych AirPods, już nieco się starzeje, więc może i tu pora na kolejne nowości. Ponadto model AirPods Pro, nie doczekał się kolejnych generacji, zatem być może coś ulegnie zmianie. Nadal pojawiają się głosy wielkiego niezadowolenia ceną AirPods Max, które prawdę mówiąc, funkcjami wcale nie prześcigają dostępnych na rynku konkurentów.

Apple Watch Ultra 2 już jest!

Zdecydowanie wysuwają się na prowadzenie jeśli chodzi jednak o cenę, bo na polskim rynku trzeba za nie zapłacić lekko ok. 3000 – 3500 złotych. Zapewne wprowadzenie nowej serii tego modelu, wpłynęłoby na obniżenie ceny pierwszej generacji produktu. Bo trzeba przyznać, że same klasyczne AirPods zrewolucjonizowały sposób korzystania ze słuchawek i skutecznie wygasiły modę na wersje z kablem podłączanym do telefonu.

Apple wydaje miliony dolarów na stworzenie własnego „ChatGPT”. To nieprawda, że nie wie co z nim zrobić

I na koniec, każdy kto bacznie obserwuje trendy wprowadzane przez Apple, z pewnością liczy na uchylenie rąbka tajemnicy o zapowiedzianym w czerwcu produkcie Apple Vision Pro. Nowe okulary VR mają pojawić się w sprzedaży dopiero w przyszłym roku, a jednak nadal nie ma zbyt wielu informacji o szczegółach tego produktu. Przypomnijmy zapowiedź Apple, podczas której nastąpiła premiera Vision Pro.

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Konferencja Apple Event 2023 odbędzie się we wtorek 12 września, o godzinie 19 czasu polskiego. Oficjalna tranmisja dostępna w aplikacji Apple TV oraz na kanale na YouTube. Zapraszam także do czytania relacji z wydarzenia na DailyWeb.