Dzięki chińskiej certyfikacji poznaliśmy dokładne pojemności baterii w najnowszych iPhone’ach oznaczonych numerem 15.

W zeszłym tygodniu podczas konferencji Apple, nudnej swoją drogą strasznie i w pewnych momentach dość cringe’owej, zaprezentowano cztery nowe iPhone’y. Są to iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

//dzisiaj na dailyweb

Apple niechętnie dzieli się dokładnymi pojemnościami baterii w swoich telefonach. Zamiast niej w specyfikacji pojawiają się czas odtwarzania dźwięku, odtwarzania wideo czy odtwarzania wideo przesyłanego strumieniowo), na które pozwala dany iPhone.

Przeciętnemu użytkownikowi smartfona mówi to rzeczywiście więcej niż suche liczby, jednak osoby bardziej zaawansowane technicznie chciałyby trochę mięcha. Tym ostatnim z pomocą przychodzą Internauci, przeczesujący różne bazy danych pod kątem różnorakich informacji. Tak kilka dni po premierze poznaliśmy dokładne pojemności akumulatorów w najnowszych iPhone’ach. Wszystko za sprawą chińskiej certyfikacji.

iPhone 15 i ipHone 15 Plus

iPhone 15: pojemność baterii

I tak podstawowy model w najnowszej linii Apple, czyli iPhone 15, ma mieć baterię pojemności 3 349 mAh. To mniej niż najnowszy Pixel od Google czy Galaxy S23, jednak bezpośrednie zestawienie telefonów działających na różnych systemach operacyjnych nie ma tu większego sensu. W porównaniu do poprzednika iPhone 14, mamy tutaj wzrost o 70 mAh. Nie jest to wiele, ale dobrze, że do zasilenia nowych funkcji, będziemy mieli trochę więcej prądu.

iPhone 15 Plus: pojemność baterii

W przypadku modelu z plusem jest podobnie jak w modelu podstawowym. iPhone 15 Plus posiada większą baterię od poprzednika, jednak zmiana jest tu prawie niezauważalna. Pojemność akumulatora iPhone’a 15 Plus to 4 383 mAh przy 4 325 mAh w poprzedniku.

iPhone 15 Pro i 15 Pro Max

iPhone 15 Pro: pojemność baterii

Przyszła pora na telefon, który najbardziej mnie interesuje, bo wkrótce zagości w mojej kieszeni. Według informacji pozyskanych z chińskiej bazy danych iPhone 15 Pro ma mieć baterię o pojemności 3 274 mAh. Znów nie mamy tu za dużego wzrostu, bo iPhone 14 Pro charakteryzował się baterią o pojemności 3 200 mAh.

iPhone 15 Pro Max: pojemność baterii

Mały update znajdziemy także w iPhone 15 Pro Max, który ma mieć baterię o pojemności 4 422 mAh. Poprzedni iPhone Pro Max charakteryzował się pojemnością 4 323 mAh. 

Przegląd nowych urządzeń z serii iPhone 15 i iPhone 15 Pro! Jaki model wybrać?  

Informacje, które pozyskaliśmy z chińskiej bazy danych certyfikacyjnych, potwierdziło to, co już wiedzieliśmy. Baterie w iPhone’ach serii 15 nie będą różniły się za bardzo od poprzedników. Gdyby było inaczej, z pewnością powiedziałby nam o tym Tim Cook albo… Matka Natura.