W przypadku Dying Light 2 możemy mówić o dość długim procesie produkcyjnym. Pierwsza część ukazała się bowiem w 2015 roku. Kontynuacja zostanie wydana ponad 7 lat później, bo 4 lutego 2022. Wiemy jednak, że ta data nie zostanie już zmieniona, bo niedawno produkcja otrzymała złoty status i rozpoczęło się tłoczenie płyt z grą.

Mimo dostępnego już od jakiegoś czasu preorderu nie otrzymaliśmy jeszcze materiałów z rozgrywki na różnych platformach. Przypadek Cyberpunka 2077 pokazał, że kupowanie kota w worku może się źle skończyć. Gra mimo ogólnych problemów po premierze najgorzej działała właśnie na PS4 i Xbox One. Choć nie jestem przekonany, czy to wystarczające określenie, skoro Sony zdecydowało się nawet na usunięcie Cyberpunka z PS Store.

R E K L A M A

Dying Light 2 bez tajemnic przed premierą

Wygląda na to, że Techland nie chce popełnić tych samych błędów, co CD Projekt. Doczekaliśmy się bowiem oficjalnego potwierdzenia, że przed premierą Dying Light 2 zostanie opublikowany gameplay z konsol poprzedniej generacji. Każdy będzie mógł więc sprawdzić, czy gra działa dla niego satysfakcjonująco. Jak napisał na Twitterze community manager Techlandu:

Wiele osób pytało mnie na Discordzie, więc myślę że uczciwym rozwiązaniem jest potwierdzenie tego także tutaj: Planujemy pokazać gameplay na poprzedniej generacji bo wiemy jak ważne jest to dla naszych graczy. Nie mogę jeszcze podzielić się żadnymi konkretnymi datami, ale możecie spodziewać się publikacji jeszcze w styczniu.

Materiałów możemy spodziewać się na oficjalnym kanale Dying Light w serwisie YouTube. Tam właśnie publikowane są kolejne odcinki serii Dying 2 Know, w której twórcy omawiają rozmaite elementy gry. Pozostaje więc poczekać na premierę zapowiadanego gameplayu, ale jak wskazują informacje podane przez Techland, nastąpi to naprawdę niedługo.

Najciekawsze premiery gier w styczniu – tytuły na start noworocznych rozgrywek

Fakt, że twórcy nie chcą ukrywać stanu Dying Light 2 na żadnej z platform zdecydowanie może cieszyć. Istnieje spora szansa, że dzieje się tak ze względu na dobrą optymalizację produkcji. Miejmy nadzieję, że premiera gry będzie lepsza niż poprzedniego polskiego hitu. Przekonamy się o tym już naprawdę niedługo – debiut odbędzie się za niecały miesiąc.