Techland oficjalnie potwierdził zakończenie prac nad Dying Light 2. Gra zadebiutuje na początku przyszłego roku.

Produkcja drugiego Dying Light trwała naprawdę długo. Nie obyło się bez wielu kontrowersji. Pojawiały się nawet plotki, że w studiu Techland odpowiedzialnym za grę panują wewnętrzne konflikty, które znacznie opóźniają prace. W odpowiedzi dostawaliśmy jednak kolejne materiały promocyjne, a apetyt graczy znacznie podsycił fakt, że jakiś czas temu otwarto możliwość zamówienia gry w preorderze.

Ustalona początkowo na 7 grudnia premiera nie dojdzie jednak do skutku. Jak to często bywa w przypadku dużych produkcji, debiut musiał zostać opóźniony. Nowym terminem został 4 lutego 2022 roku. Gracze obawiali się jednak kolejnych przesunięć. Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem nie ma już powodów do obaw.

R E K L A M A

Dying Light 2 ukończone

Techland opublikował oświadczenie, w którym potwierdza, że prace nad Dying Light 2 zostały zakończone. Wersje pudełkowe są już w przygotowaniu, a twórcy skupią się teraz na szlifowaniu gry.

Dying Light 2 otrzymało złoty status!
Nie byłoby to możliwe bez Waszego wsparcia przez te wszystkie lata – dodatkowy czas spędzimy na upewnieniu się, że dostarczymy Wam najlepsze możliwe doświadczenie.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Nie możemy się doczekać, by spotkać was w The City 4 lutego!

Nic nie powinno więc stanąć już na drodze Dying Light 2. Wprawdzie były już sytuacje, kiedy mimo potwierdzenia zakończenia prac premiera była jeszcze opóźniana. Trudno sobie jednak wyobrazić, by w tym przypadku miało być podobnie. Miejmy nadzieję, że twórcy nie postąpili pochopnie i są pewni, że gra jest w odpowiedniej formie przed wypuszczeniem na rynek.

Wiemy przecież, jak bolesną lekcję otrzymał Cyberpunk 2077. Techland powinien więc nauczyć się na błędach kolegów po fachu i doszlifować Dying Light 2 do perfekcji. Nawet, jeśli są jeszcze elementy wymagające drobnych poprawek, studio zapewniło sobie przecież ponad 3 miesiące na prace nad premierową łatką, która z pewnością się pojawi.

W Dying Light 2 zagramy na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Gra będzie też dostępna na Nintendo Switch w ramach streamingu.