Produkcja drugiego Dying Light trwała naprawdę długo. Nie obyło się bez wielu kontrowersji. Pojawiały się nawet plotki, że w studiu Techland odpowiedzialnym za grę panują wewnętrzne konflikty, które znacznie opóźniają prace. W odpowiedzi dostawaliśmy jednak kolejne materiały promocyjne, a apetyt graczy znacznie podsycił fakt, że jakiś czas temu otwarto możliwość zamówienia gry w preorderze.

Ustalona początkowo na 7 grudnia premiera nie dojdzie jednak do skutku. Jak to często bywa w przypadku dużych produkcji, debiut musiał zostać opóźniony. Nowym terminem został 4 lutego 2022 roku. Gracze obawiali się jednak kolejnych przesunięć. Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem nie ma już powodów do obaw.

R E K L A M A

Dying Light 2 ukończone

Techland opublikował oświadczenie, w którym potwierdza, że prace nad Dying Light 2 zostały zakończone. Wersje pudełkowe są już w przygotowaniu, a twórcy skupią się teraz na szlifowaniu gry.

Dying Light 2 otrzymało złoty status!
Nie byłoby to możliwe bez Waszego wsparcia przez te wszystkie lata – dodatkowy czas spędzimy na upewnieniu się, że dostarczymy Wam najlepsze możliwe doświadczenie.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Nie możemy się doczekać, by spotkać was w The City 4 lutego!

Nic nie powinno więc stanąć już na drodze Dying Light 2. Wprawdzie były już sytuacje, kiedy mimo potwierdzenia zakończenia prac premiera była jeszcze opóźniana. Trudno sobie jednak wyobrazić, by w tym przypadku miało być podobnie. Miejmy nadzieję, że twórcy nie postąpili pochopnie i są pewni, że gra jest w odpowiedniej formie przed wypuszczeniem na rynek.

Wiemy przecież, jak bolesną lekcję otrzymał Cyberpunk 2077. Techland powinien więc nauczyć się na błędach kolegów po fachu i doszlifować Dying Light 2 do perfekcji. Nawet, jeśli są jeszcze elementy wymagające drobnych poprawek, studio zapewniło sobie przecież ponad 3 miesiące na prace nad premierową łatką, która z pewnością się pojawi.

W Dying Light 2 zagramy na PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 i PS5. Gra będzie też dostępna na Nintendo Switch w ramach streamingu.


Posłuchaj nas!