Techland poinformował, że wersje Dying Light 2 na PS4 i Xbox One będą kwalifikowały się do darmowego upgrade’u dla konsol nowej generacji.

Premiera Dying Light 2 już za niecałe 2 tygodnie. Techland wręcz zasypuje nas kolejnymi informacjami na temat gry. Ostatnio przedstawiciele firmy potwierdzili, że wersje Dying Light 2: Stay Human na PS4 i Xbox One zaoferują bezpłatne ulepszenie do wersji na PS5 i Xbox Series X/S.

Darmowa aktualizacja dla konsol dziewiątej generacji zdecydowanie może cieszyć. Producenci coraz rzadziej decydują się na taki ruch, a decyzja o przejściu na nową platformę to częsta praktyka w pierwszych latach po premierze konsol nowej generacji. Wiele osób nie będzie więc musiało się zastanawiać, czy wstrzymać się z zakupem Dying Light 2, bo może akurat niedługo będzie okazja do zmiany konsoli.

R E K L A M A

Dying Light 2 z trzema trybami graficznymi na konsolach

Oprócz tego, na oficjalnych kanałach PlayStation i Xbox w serwisie YouTube pojawiły się filmy prezentujące tryby ustawień grafiki w Dying Light 2 na PS5 i Xbox Series X. Oba opierają się na dokładnie tym samym schemacie, ale prezentują inne fragmenty rozgrywki. Techland przygotował 3 tryby graficzne:

  • Resolution Mode (Tryb wysokiej rozdzielczości) pozwalający na grę w stałej rozdzielczości 4K
  • Quality Mode (Tryb jakości) – wysoka jakość grafiki w połączeniu z Ray Tracingiem
  • Performance Mode (Tryb wydajności) – niższa jakość grafiki, ale wydajność na poziomie minimum 60 klatek na sekundę

Każdy powinien więc znaleźć coś dla siebie. Cieszy fakt, że twórcy dają graczom na konsolach możliwość wyboru trybu, który najbardziej im odpowiada. Niektórzy wolą przecież wyższą jakość tekstur, a innych bardziej usatysfakcjonuje przemierzanie świata przy zachowaniu wysokiej płynności.

Dying Light 2

Wydaje mi się jednak, że brakuje jeszcze paru trybów oferujących dodatkowe możliwości, na przykład wariantu oferującego niższe ustawienia graficzne, niż w Performance Mode, ale przy zachowaniu stabilnych 120 klatek na sekundę. Wielu osobom pewnie przypadłoby też do gustu rozwiązanie podobne do zastosowanego w Spider Man: Miles Morales, pozwalające na grę w 60 FPS wraz z Ray Tracingiem.

To jeszcze nie wszystko, czego możemy się spodziewać przed premierą Dying Light 2. Techland zapowiedział już prezentację rozgrywki na PS4 i Xbox One. Materiały z konsol poprzedniej generacji powinny ukazać się jeszcze w tym miesiącu.


Posłuchaj nas!