Dying Light 2: Stay Human otrzymało właśnie nową aktualizację. Patch dodaje do gry między innymi wyczekiwany tryb nowa gra+.

Dying Light 2 przeszedłem już parę miesięcy temu w ramach przygotowywania jego recenzji. Podczas mojej pierwszej przygody z produkcją Techlandu podjąłem w grze kilka wyborów, z których nie jestem dumny i które z wielką chęcią bym zmienił. W praktyce jednak nie mogłem cofnąć się do momentu podejmowania konkretnej decyzji w środku gry, a wizja zaczynania wszystkiego od początku, bez odblokowanych jakichkolwiek umiejętności, z zerowym stanem konta i beznadziejnym wyposażeniem też do mnie nie przemawiała.

Tak więc chyba pierwszy raz w życiu naprawdę zapragnąłem skorzystać z trybu nowa gra+. Tyle tylko, że w Dying Light 2 brakowało takiej funkcji. Postanowiłem więc czekać, a zanim moja cierpliwość została porządnie przetestowana, Techland odpowiedział aktualizacją 1.3.0, która dodaje do gry między innymi wspomniany tryb, i jestem bardzo zadowolony, że nowa gra+ dostała priorytetowe traktowanie.

R E K L A M A

Dying Light 2 – aktualizacja 1.3.0

Główną atrakcją aktualizacji 1.3.0 jest oczywiście tryb nowa gra+. Po pierwszym ukończeniu gry można ją teraz rozpocząć od nowa na nowych warunkach. W nowej grze+ czekają na nas trudniejsi przeciwnicy, nowe przedmioty czy nowa jakość broni.

  • 30 nowych inhibitorów do znalezienia w świecie gry, które pozwolą jeszcze bardziej ulepszyć naszą postać
  • Platynowe medale w wyzwaniach parkourowych
  • Zaktualizowane rozmieszczenie wrogów (np. częstsze pojawianie się Volatile i Banshee w nocy, czy bardziej zróżnicowane grupy przeciwników)
  • Nowa legendarna jakość broni
  • „Złote starcia” z przeciwnikami (czasami w mieście napotkamy trudniejszych oponentów)
  • Poziom trudności przeciwników dostosowuje się do poziomu gracza

Nowa gra+ zapowiada się bardzo ciekawie i z pewnością już niedługo ją przetestuję. Aktualizacja 1.3.0 dodaje jednak także inne elementy, między innymi nową misję „Something Big Has Been Here”, w której zmierzymy się ze specjalną wersją Zbója, a także poprawki wielu błędów.

Pełną listę zmian w patchu 1.3.0 znajdziecie pod tym linkiem. Teraz pozostaje nam testować wprowadzony tryb nowa gra+ i liczyć na to, że Techland nie zwolni tempa i dalej będzie regularnie publikował aktualizacje. Jeśli wierzyć zapowiedziom, niedługo powinniśmy też otrzymać pierwsze duże DLC, które podobno nie pokrywa się z żadną z zaprezentowanych do tej pory przez fanów teorii.


Posłuchaj nas!