Techland właśnie odpalił coś ciekawego dla wszystkich fanów Dying Light. W części DL2 Stay Human pojawił się darmowy rozdział: „In the Footsteps of a Nightrunner”. Wszystko to w związku z wypuszczoną właśnie aktualizacją 1.4 do gry.

W ramach darmowego rozdziału dostaniemy zupełnie nową zawartość, wydarzenia i systemy. Gracze doczekali się również czegoś, co było wypatrywane bardzo długo: Tryb Fotograficzny. Techland zapewnia, że powyższe nowości to dopiero początek, a kolejne przed nami.

Darmowy rozdział do „Dying Light 2 Stay Human”

Co nasz czeka w rozdziale „In the Footsteps of a Nightrunner”? Naszym zadaniem będzie uratować Harpera, Nocnego Biegacza z dawnych lat. Walczy on ze Specjalnie Zarażonymi, którzy wprowadzają popłoch w mieście. W ramach pomocy otrzymamy w zamian potężne i nowiutkie wyposażenie.

R E K L A M A

Dying Light 2 Stay Human

  • Agent Rozdziału – poznaj Harpera, byłego Nocnego Biegacza, który pełni rolę wprowadzenia do nowej przygody. Znajdziecie go w Kantynie Rybie Oko. Waszym zadaniem będzie wsparcie go w wyeliminowaniu zagrożenia ze strony Specjalnych Zarażonych.
  • Nowy system rang i zawartość do odblokowania – odkryjcie system, który podnosi poziom zaufania między Wami a Waszym Agentem poprzez wypełnianie jego zadań. Ponadto, z wystarczającą liczbą punktów reputacji, możecie podnosić swoją rangę, aby odblokowywać dostęp do zaawansowanej broni, strojów i przedmiotów.
  • Codzienne i cotygodniowe zadania specjalne – zmierzcie się z Zarażonymi w serii codziennych i cotygodniowych nocnych zadań, dzięki którym możecie zdobyć punkty reputacji.
  • Dwie nowe waluty – aby zakupić nowe przedmioty, musicie najpierw zebrać próbki mutacji z ciał Specjalnych Zarażonych oraz nabyć unikalne Tokeny Harpera w miarę zdobywania nowych rang.
  • Nowi wrogowie – poznajcie śmiertelnie niebezpiecznych i zaciekłych Zmutowanych Zarażonych, takich jak Volatile Tyrant czy Volatile Hive.
  • Misja w Rozdziale – kupcie specjalny Bilet na Misję w Rozdziale od Agenta Rozdziału i postarajcie się przetrwać bardzo wymagające i mordercze próby czasowe, które sprawdzą Wasze umiejętności skradania się, parkouru czy walki.
  • Nowa opcja: Tryb Fotograficzny – nasza fantastyczna społeczność o to prosiła, więc z przyjemnością spełniliśmy tę prośbę. Tryb Fotograficzny jest już dostępny! Róbcie zdjęcia, aby upamiętnić Wasze przygody w Mieście!

Dying Light 2 Stay Human zostało wydane na początku lutego bieżącego roku. Jest to druga odsłona cyklu Dying Light, która w 2015 okazała się wielkim hitem wprost znad Wisły. Wrocławskie studio przyłożyło się starannie do drugiej części, a teraz wypuszczane są kolejne aktualizacje. Gra dostępna jest na platformy: PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PlayStation 5, Nintendo Switch, Windows.