W otwierającym miesiącu 2022 roku na graczy czeka kilka naprawdę mocnych produkcji.

Miniony rok przyniósł nam wiele ciekawych premier. 2021 to już jednak przeszłość, a my możemy przygotować się na nowe gry, które ukażą się w nadchodzących miesiącach. Skupmy się jednak na styczniu – zobaczymy w nim bowiem sporo wyczekiwanych tytułów.

Najciekawsze premiery gier w styczniu

God of War (PC)

Już 14 stycznia zadebiutuje pecetowa wersja dotychczas ekskluzywnego dla PlayStation God of War. Świetnie oceniany slasher studia Sony Interactive Entertainment Santa Monica jest siódmą odsłoną serii. W grze kierujemy wojownikiem Kratosem, który po opuszczeniu Grecji kieruje się na północ.

R E K L A M A

W walce pomaga mu syn Atreus, a sama mechanika rozgrywki różni się od poprzednich części. Kratos korzysta tym razem z topora, którym może rzucać, by następnie przywoływać go z powrotem. Broń i umiejętności obu bohaterów ulepszają się z czasem, gdy musimy stawiać czoła coraz silniejszym przeciwnikom.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction

Kolejna odsłona serii Rainbow Six pozbawiona jest kampanii fabularnej. Rozgrywka opiera się na wieloosobowej walce z zarażonymi nieznanym wcześniej pasożytem mutantami. Twórcy przygotowali 12 zróżnicowanych map, na których gracze będą wykonywać zmieniające się zadania. Gra miała się początkowo nazywać Tom Clancy’s Rainbow Six: Quarantine, lecz po przesunięciu daty premiery zdecydowano się także na zmianę podtytułu.

Tom Clancy’s Rainbow Six: Extraction ukaże się już 20 stycznia na PC, PS4, PS5, XOne oraz XSX/S.

Pokemon Legends: Arceus

W styczniu zobaczymy też prawdziwą nowość w temacie gier z serii Pokemon. Arceus kompletnie odbiega od poprzednich gier – jest to produkcja RPG z otwartym światem, który można swobodnie zwiedzać. Gracze zajmą się tworzeniem pierwszego Pokedexu, a także przemierzaniem regionu Sinnoh, by rozwikłać zagadkę Arceusa. Na mapie spotkamy też oczywiście Pokemony, które będziemy mogli złapać.

Gra zadebiutuje 28 stycznia wyłącznie na konsoli Nintendo Switch.

Uncharted: Kolekcja Dziedzictwo złodziei

Tego samego dnia zagramy w zamykające zestawienie 2 ostatnie części Uncharted (połączone w zestaw nazwany Uncharted: Legacy of Thieves Collection) na konsoli PS5. Gry zostały zremasterowane, by wykorzystać moc nowej generacji. Można się więc spodziewać dużo lepszej grafiki, która i tak była już naprawdę ładna.

Nie dokonano żadnych zmian w fabule, więc po raz kolejny gracze będą towarzyszyli Nathanowi Drake’owi i reszcie znanych już postaci. Póki co zestaw składający się z Uncharted 4: Kres Złodzieja i Uncharted: Zaginione Dziedzictwo będzie dostępny wyłącznie na PS5, ale w przyszłości ukaże się także na PC.