Sex Education nadchodzi z 4. sezonem! Premiera już w tym miesiącu, więc najwyższy czas zobaczyć pełny zwiastun. Netflix opublikował materiał reklamowy.

Sex Education pozytywnie mnie zaskoczył. To bardzo interesujący serial komediowy, który pobił rekordy popularności – szczególnie u młodzieży. Życie seksualne nastolatków ogląda się bardzo przyjemnie, a z biegiem czasu porusza ważne problemy, związane z tożsamością i toksycznymi zachowaniami. Wyważone proporcje między komedią i dramatem, świetne zdjęcia i aktorstwo. W trzecim sezonie miałem już poczucie powtarzalności pewnych elementów w relacjach głównych bohaterów, a zachowanie innych było…dosyć dyskusyjne, ale to w dalszym ciągu kawał telewizji.

//dzisiaj na dailyweb

Od wyemitowania trzeciego sezonu minęły już dwa lata, więc jest to wystarczająco długi czas oczekiwania, aby w końcu ogłosić, że kontynuacja jest już tuż-tuż. Przyznaje, że nie mogę się doczekać, bo Sex Education ma niesamowitą moc przyciągania. To produkcja idealna na binge-watching. Ja to oceniam w kategorii serialu, na który zawsze mam ochotę – jakkolwiek dwuznacznie to brzmi w kontekście tytułu.

Sex Education na pełnym zwiastunie 4. sezonie!

Sex Education
Nie mogę się doczekać powrotu Sex Education, bo to kawał serialu

Przede wszystkim – będzie to ostatnie spotkanie z bohaterami serialu Sex Education. Decyzja jest jak najbardziej słuszna, bo obsada bardzo się wykruszyła. W 4. sezonie nie zobaczymy już Patricii Allison (serialowej Oli), Tanya’i Reynolds (Lily), Simone Ashley (Olivia) i Rahkee Thakrar’y (nauczycielka Emily Sands), ale to i tak jest najmniejszy problem. Ncuti Gatwa (Eric) oraz Emma Mackey (Maeve) ogłosili, że zbliżająca się seria będzie ich ostatnim spotkaniem z serialem. Brak tej dwójki szczególnie boi, bo to najbliższe osoby głównego bohatera – Otisa.

Netflix, zamiast ciągnąć na siłę serial z nowymi bohaterami lub też pisząc historie dla starszych – drugoplanowych postaci – postanowił zakończyć Sex Education na 4. sezonie. Z jednej strony smutno, że to już koniec, z drugiej – na palcach jednej ręki jestem w stanie wymienić wielosezonowe seriale, które trzymały poziom do końca. Co nas zatem czeka? Cytując Netflixa – Przygotuj chusteczki, skończymy razem!

Sex Education wróci z 4. sezonem już 21 września 2023 roku

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Zwiastun sugeruje nam spore zmiany i oczywiście (zupełnie bez zaskoczeń) dużo intymnych uniesień. Będzie to również próba dla związku Otisa i Maeve’a, których dzieli duża liczba kilometrów, więc kolejnym, nowym doświadczeniem będzie wirtualny seks. To nie jedyne problemy, które będą dotyczyć młodego seks-edukatora. Pojawi się szkolna konkurencja w tym temacie, a jego mama straci głowę dla swojego dziecka, które musi wychować jako samotna mama.

Sex Education wraca już niedługo, bo 21 września 2023 roku. Czwarty – finałowy sezon ma liczyć 8 odcinków. W serialu występują: Asa Butterfield, Gillian Anderson, Ncuti Gatwa, Aimee-Lou Wood, Emma Mackey, Connor Swindells, Kedar Williams-Stirling, Mimi Keene, George Robinson, Chinenye Ezeudu, Dua Saleh, Alistair Petrie, Samantha Spiro, Jim Howick, Rakhee Thakrar oraz Daniel Ings.

To jest profesor Netflix. Znachor na pierwszym zwiastunie i datą premiery

Do obsady ostatniego sezonu dołączą także: zdobywca nagrody Emmy i gwiazda Schitt’s Creek – Dan Levy, Hannah Gadsby, Thaddea Graham (Doctor Who), Lisa McGrillis (Somewhere Boy), Marie Reuther (Kamikaze), aktorka i modelka Jodie Turner Smith, komik Eshaan Akbar oraz Felix Mufti, Anthony Lexa, Alexandra James, Reda Elazouar, Bella Maclean i Imani Yahshua.