Rojst już niebawem zadebiutuje z 3. sezonem na Netflixie. Platforma streamingowa opublikowała finalny zwiastun. Co wiemy o kontynuacji serialu?

Rojst debiutował w 2018 roku jeszcze na stacji Showmax. Platforma streamingowa, która obiecywała wiele, cóż, dosyć szybko zniknęła z rynku. Na szczęście serial znalazł swój drugi dom, którym stał się Netflix. I bardzo dobrze, bo kontynuacja Rojst ’97 z 2021 roku to bardzo dobra produkcja, będąca nieco podwalinami pod inny serial reżysera – Wielka Woda. Jan Holoubek umieścił wtedy miejsce akcji podczas wielkiej powodzi w 1997 roku. Teraz – w 2024 roku – czeka nas 3. sezon o podtytule Millenium.

//dzisiaj na dailyweb

Znów powrócimy do lasu na Grontach. Tym razem dowiemy się, kto kroczył w przeszłości i nadał bieg wydarzeniom, których echo prześladuje każdego z teraźniejszości i przeszłości. Oznacza to, że poza akcją w podstawowej linii czasowej (lata 90.) czekać będą na widza flashbacki z lat 60.

Rojst z 3. sezonem powróci 28 lutego 2024 roku

Rojst
Janusz Gajos pojawi się w 3. sezonie Rojsta

Przewodnikiem po skomplikowanych wydarzeniach z początków brutalnego świata będzie enigmatyczna postać kierownika hotelu Centrum, który dopiero stawia pierwsze kroki w swojej przebojowej karierze. W jego rolę wciela się Filip Pławiak. Netflix udostępnił szczegółowy opis fabuły 3. sezonu, z którego wynika, że będzie się działo!

U progu millenium stare sprawy zyskają drugie dno, ale zanim wyjdą na jaw, mieszkańcy, policja i władze w mieście na Grontach zmierzą się z zupełnie nowymi zbrodniami. Rozwikłanie tajemnicy stojącej za zniknięciem Wandy Zarzyckiej stanie się głównym celem nie tylko jej ojca Piotra (Dawid Ogrodnik), ale również sierżant Anny Jass (Magdalena Różczka), która powróci do miasta po osobistych przejściach. Adam Mika (Łukasz Simlat), który pragnie rozwiązać swoją ostatnią sprawę, za cel postawi sobie rozwikłanie przyczyny śmierci dziewczynki znalezionej w miejscowym lesie. Bystry i wnikliwy policjant Dzidzia, który awansował po sukcesie ostatniego śledztwa, pokieruje sprawą śmierci w hotelu Centrum. Natomiast Wanycz (Andrzej Seweryn) stanie się źródłem informacji dla dziennikarzy, policji i zastępczyni prokuratora Matwiejskiej (Marianna Gierszewska). W sześcioodcinkowym Rojst Millenium odkryjemy też losy honorowego Jassijeja, w którego na przestrzeni dwóch planów czasowych (60. i 90.) wcielają się Janusz Gajos i Tomasz Schuchardt.

Rojst Millenium – finalny zwiastun

Subskrybuj DailyWeb na Youtube!

Rojst z 3. sezonem zadebiutuje na platformie Netflix 28 lutego 2024 roku i będzie to ostatnie spotkanie z bohaterami tego serialu. Finałowa odsłona będzie liczyć sześć odcinków. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Jan Holoubek.

Mobilny router ZTE MF985T – towarzysz godny zaufania

Na ekranie zobaczymy nie tylko starych i dobrze znanych bohaterów, lecz także całkowicie nowe postaci. W 3. sezonie Rojsta wystąpią: Piotr Fronczewski, Filip Pławiak, Magdalena Różczka, Łukasz Simlat, Janusz Gajos, Tomasz Schuchardt, Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Agnieszka Żulewska, Michał Pawlik, Ewelina Starejki, Wanda Marzec, Marianna Gierszewska, Marcin Bosak, Vanessa Aleksander, Mikołaj Chroboczek, Konrad Eleryk, Tomasz Sapryk, Wojciech Kalarus, Maria Kania, Michalina Łabacz, Antoni Sałaj, Piotr Głowacki, Joachim Raff, Winicjusz “Wini” Bartków, Julia Harrera i Jan Lubas.

Poprzednie dwa sezony Rojsta są dostępne na Netlfixie