Abonenci EA Play od 6 października mogą już grać w betę najnowszego „Battlefielda 2042”. Cóż, przynajmniej powinni mieć taką możliwość. Bo, jak skarży się część użytkowników, niektórzy mają problemy z uruchomieniem produkcji.

Problemy z serwerami i rozgrywką w Battlefield 2042

Od samego początku gra ma duże kłopoty z serwerami. Wadliwe działanie autoryzacji nie pozwala uprawnionym graczom wziąć udziału w testach, mimo że są subskrybentami usługi EA Play.

Wielogodzinne oczekiwanie na możliwość zalogowania do gry to jednak nie wszystko. Niektórzy twierdzą, że mieli problem z samym wyszukaniem wersji beta „Battlefielda 2042” w aplikacji Origin, czyli oficjalnej platformie EA. Kiepsko działa też samo pobieranie produkcji, które trwa zdecydowanie dłużej niż powinno.

Ci, którym faktycznie udało się zagrać w nowy tytuł studia DICE, wcale nie spotkali się z najprzyjemniejszym doświadczeniem. Dużym problemem w rozgrywce jest źle dopasowany interfejs. HUD charakteryzuje się specyficznym wyglądem, który mimo że prezentuje się całkiem nieźle, często pozostawia wiele do życzenia pod względem funkcjonalności. Czcionka i symbole nie są zbyt wyraźne i potrafią wtopić się w tło.

Słaba grafika i AI?

Wielu graczy jest także niezadowolonych z oprawy graficznej, która nie zaliczyła sporego upgrade’u. Mamy tutaj jednak do czynienia z tytułem dostępnym na obie generacje konsol, więc naturalnie powoduje to pewnego rodzaju ograniczenia względem mocniejszego sprzętu. Mimo tego, wydaje mi się że „Battlefield 2042” mógłby wyglądać nieco lepiej.

W rozgrywce znajdziemy też wiele irytujących mechanik i błędów. Dźwięk potrafi płatać figle i sugerować, że przeciwnik jest w kompletnie innym miejscu niż jego faktyczne położenie.

Największym problemem jest jednak kwestia sztucznej inteligencji, a konkretnie żołnierzy kierowanych przez SI. Często zachowują się oni kompletnie irracjonalnie, przemierzając dość dużą mapę bez wyraźnego powodu. Zdarza im się też zablokować na elementach otoczenia, czy strzelać w pustą przestrzeń.

Pamiętajmy, że są to dopiero testy beta, ale jednak liczba bugów powszechnie występujących w grze jest ogromna. Do premiery zostało niewiele ponad 6 tygodni, więc twórcy będą mieli naprawdę dużo pracy chcąc doprowadzić tytuł do jak najlepszego stanu technicznego. Miejmy nadzieję, że bugów uda się pozbyć dość szybko, a Battlefield 2042 stanie się grą godną renomy serii.