Startu otwartej bety „Battlefielda 2042” z pewnością nie można zaliczyć do udanych. Gracze spotykali się z kolejnymi frustrującymi doświadczeniami, poczynając od problemów z zalogowaniem się na serwery aż po masę błędów związanych ze sztuczną inteligencją czy innymi elementami rozgrywki.

Mimo tego tytuł dalej przyciąga do siebie sporo osób. W świetle najnowszych informacji wygląda jednak na to, że ci, którzy pozostali przy grze, nie będą mieli łatwego życia.

Zabezpieczenia Battlefielda 2042 złamane

Znany informator Tom Henderson na swoim Twitterze potwierdził, że system przeciw oszustom nowego Battlefielda został już złamany. Złamanie systemów obronnych zajęło hakerom zatem zaledwie kilkadziesiąt godzin.

To dosyć niepokojący wynik, biorąc pod uwagę fakt, że nie tylko musieli oni stworzyć oprogramowanie modyfikujące samą grę, ale także sprawić, by to było niewykrywalne dla zabezpieczeń zaimplementowanych przez twórców.

Henderson informuje, że co najmniej dwóch hakerów sprzedaje już oprogramowanie pozwalające zapewnić sobie nieuczciwą przewagę w grze. Niedługo więc serwery zostaną zalane oszustami korzystającymi z wallhacka czy aimbota (programy pozwalające widzieć przez ściany i wspomagające celowanie).

Na razie studio DICE zwalcza to jedynie deklaracjami. Każdy, kto dopuści się oszustwa w „Battlefieldzie 2042” zostanie permanentnie zbanowany. Do listy zakazanych czynów należą:

  • używanie cheatów / wykorzystywanie exploitów;
  • nadużywanie czatu głosowego i tekstowego;
  • umyślne przeszkadzanie innym graczom;
  • obraźliwy pseudonim;
  • napastowanie.

Lista obejmuje więc typowe zachowania, za które zgłasza się nieuczciwych graczy. Jednak co z tego, skoro dostępne obecnie oprogramowanie jest niewykrywalne dla zabezpieczeń gry? Każdy, kto miał „przyjemność” spotkać się z oszustem na jednym serwerze zapewne zgodzi się, że jeśli coś takiego zdarza się często, to zdecydowanie odechciewa się grać w dany tytuł. Wszystkie systemy zabezpieczeń w grach posiadają pewne luki. Fakt o złamaniu ich w „Battlefieldzie 2042” tak szybko jest jednak dość niecodzienny. Cóż, już teraz jedna rzecz jest pewna – studio DICE czeka naprawdę dużo pracy.

Otwarta Beta Battlefield 2042 już dostępna! Jak pobrać?