Niedawno przesunięta została data premiery „Battlefielda 2042”, który pierwotnie miał ukazać się na rynku w październiku. Gra zadebiutuje 19 listopada, ale już za parę dni każdy będzie mógł za darmo przetestować produkcję.

Dla graczy udostępniony zostanie tryb podboju na mapie zwanej Kosmodrom. Zagramy jedynie po angielsku, na inne wersje językowe poczekamy do premiery pełnej wersji. Postępy zdobyte w becie zostaną skasowane po jej końcu, więc 19 listopada zabawę rozpoczniemy od zera.

Beta Battlefield 2042 od 8 lub 6 października

Testy „Battlefielda 2042” w wersji beta rozpoczną się 8 października. Podano także dokładną godzinę startu. W najnowsze dzieło studia DICE zagramy od godziny 9:00 polskiego czasu.

Otwarto już możliwość pobrania części plików gry. Z pewnością ucieszy to graczy z wolniejszym łączem internetowym. Koniec bety zaplanowano na 9 października, więc większość osób będzie mogło grać jedynie przez 1 dzień.

Battlefield 2042 beta – jak pobrać?

Beta „Battlefield 2042” będzie dostępna na Xbox One, Xbox Series X|S, PS4, PS5 i PC.

Pobierz betę „Battlefield 2042”:

Nieco lepiej wygląda sytuacja w przypadku posiadaczy pre-orderów, a także abonamentu EA Play. Dla tych osób testy zostaną otwarte już 6 października. Mimo, że 3 dni to dalej dość krótki czas na sprawdzenie gry, z pewnością pozwoli na wyrobienie sobie bogatszej opinii niż ogólnodostępny 1 dzień.

Beta Battlefield 2042 pod ostrzałem krytyki

Wymagania sprzętowe PC

W „Battlefield 2042” Open Beta zagramy na PC, Xbox One, XSX/S,  PS4 i PS5. Na PC betę można pobrać z 3 serwisów – Origin, Steam oraz Epic Games Store.  Podano też minimalne wymagania sprzętowe do gry na komputerach osobistych. Aby odpalić nowego Battlefielda będziemy potrzebować konfiguracji o następujących parametrach:

  • System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
  • Procesor: AMD Ryzen 5 3600 / Intel i5-6600K
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / Radeon RX 560
  • Miejsce na dysku twardym: 100 GB wolnej przestrzeni
  • Łącze internetowe: o minimalnej prędkości 512 KB/s albo szybsze
  • Inne: DirectX 12

Do gry na konsolach Sony, tj. PS4 oraz PS5 nie będzie potrzebny abonament PlayStation Plus, zwykle wymagany do rozgrywki sieciowej. Inaczej wygląda sytuacja na konsolach Xbox, gdzie beta zostanie udostępniona wyłącznie graczom subskrybującym usługę Xbox Live Gold.

Miejmy nadzieję, że doświadczenie zebrane przez twórców w czasie testów sprawi, że do rąk graczy trafi dopracowany produkt. Dotychczasowe przygody z grami EA nie napawają optymizmem, ale kto wie, może w tym przypadku będzie inaczej?

Battlefield 2042 z kolejnymi problemami. Oszuści górą


Posłuchaj nas!