Najnowszy Battlefield od samego początku zmagał się ze sporymi problemami. Źle działająca wersja beta wywołała wśród graczy niemałe oburzenie. Jak jednak widać po pewnym czasie, zbugowana sztuczna inteligencja, złamany system anti-cheat czy niedziałające serwery to tak naprawdę tylko przedsmak.

Premiera gry będzie miała miejsce dopiero za kilka dni, ale już teraz do Battlefielda 2042 mają dostęp osoby posiadające edycje Gold lub Ultimate, lub też abonament EA Play. Pierwsze oceny graczy sugerują, że mamy do czynienia z produkcją co najmniej słabą.

Nie takiego Battlefielda oczekiwali fani

Od samego początku grze towarzyszą problemy techniczne dotyczące między innymi samego uruchomienia, czy też samej rozgrywki. Nowy Battlefield sprawia wrażenie okrojonego z wielu znanych mechanik, brakuje w nim też na przykład czatu głosowego, czyli jednej z właściwie podstawowych rzeczy w sieciowych strzelankach.

Łatwego życia nie mają też gracze konsolowi, którzy skarżą się na poważny błąd związany z funkcją wspomagania celowania. Rozwiązanie to jest jednym z elementów, które po prostu w grze tego typu trzeba zrobić dobrze. Dla wielu celowanie na padzie jest przecież trudne i toporne, a bez wsparcia zapewnionego przez ten system, sama rozgrywka staje się irytująca. Tymczasem w Battlefieldzie 2042 wspomaganie celowania po prostu nie działa. Opcję faktycznie da się włączyć lub wyłączyć w menu, ale nie zmienia to absolutnie nic w samej rozgrywce.

Gry na Netflix już dostępne! Zagraj w Stranger Things i inne produkcje

Jak widać, obawy, które pojawiły się już kilka miesięcy temu, okazały się słuszne. Battlefield 2042 jest produkcją niedporacowaną, z wieloma błędami, i można chyba spokojnie powiedzieć, że twórcom nie uda się ich naprawić do nadchodzącej premiery. Przed studiem DICE jest naprawdę dużo pracy na wielu płaszczyznach, i aż dziwi fakt, że zdecydowano się na wypuszczenie gry już teraz.

Wiemy przecież, jak źle wypadł początkowo Cyberpunk 2077. Najwyraźniej jednak nie wyciągnięto odpowiedniej nauczki z błędów konkurencji. Pozostaje liczyć na to, że sytuacja Battlefielda 2042 poprawi się znacząco w najbliższym czasie, bo w tym wszystkim najbardziej poszkodowani są gracze.