Apple zdaje się mieć kolejną całkiem pracowitą jesień. Ledwo ucichło zamieszanie wokół niedawnych premier iPada Mini, Apple Watch 7 i iPhone’a 13, a już mamy spodziewać się kolejnych nowości ze strony giganta. Wszystkie karty powinny zostać odkryte na kolejnym wydarzeniu zorganizowanym przez markę, które odbędzie się 18 października.

Apple Event już 18 października

Październikowe wydarzenie firmy co prawda nie będzie miało takiej samej siły przyciągania jak to wrześniowe, jednak na pewno nie przejdzie bez echa. Wszyscy oczywiście zastanawiają się, czym będzie kolejne „one more thing” zaprezentowane na Apple Event.

Większość zainteresowanych wskazuje na kolejną generację komputerów, tym razem napędzanych przez autorskie układy Apple. W ciągu ostatniego roku firma wydała już nowe wersje MacBooków Air, Pro, Mac Mini oraz iMac, napędzanych przez układy M1. Prezentacja nowej wersji autorskich procesorów (aktualnie określanej nazwą M1X) wydaje się więc bardzo prawdopodobna.

Niemal pewne miejsce na rozkładówce wydarzenia wydaje się mieć wciąż czekający na oficjalną premierę MacOS Monterey, który aktualnie wciąż znajduje się w fazie beta. Prezentacja oprogramowania obok nowego sprzętu mogącego pracować pod jego kontrolą wydaje się całkiem sensownym posunięciem.

Wielu fanów marki czeka także na prezentację trzeciej generacji AirPodsów. Słuchawki, które według wcześniejszych doniesień miały mieć swoją premierę we wrześniu, byłyby idealnym uzupełnieniem oferty Apple na rozpoczynający się już za kilka tygodni sezon zakupowy.

Tego, czy powyższe przypuszczenia się potwierdzą, dowiemy się już za kilka dni. Kolejny Apple Event będzie transmitowany na żywo za pośrednictwem strony internetowej firmy, YouTube oraz aplikacji Apple TV. Informacji o zaprezentowanych nowościach możecie spodziewać się także na łamach DW.

Nowiutki MacBook Pro z M1X już w tym miesiącu?