Od kilkunastu dni mam okazję pracować na najnowszym 15-calowym MacBooku Air, z procesorem M3. Czas więc na garść pierwszych wrażeń.

MacBooki Air z procesorem M3 zadebiutowały w marcu tego roku. Firmie Apple udało się zmieścić w smukłej obudowie całkiem potężną maszynę. Jak pisze firma z Cupertino MacBook Air z M3 jest nawet o 60 procent szybszy niż model z czipem M1 i do 13x szybszy od najszybszego MacBooka Air z procesorem Intel.

//dzisiaj na dailyweb

Testowany przeze mnie sprzęt to 15-calowy MacBook Air, z procesorem M3 w topowej konfiguracji, wyposażony w 16 GB RAMu oraz 500 GB dysku SSD. Oczywiście konfigurując laptopa, możemy wybrać jeszcze mocniejszą konfigurację, ale już taki sprzęt na papierze wygląda na maszynę, która powinna zaspokoić wszystkie moje potrzeby, zarówno w temacie projektowania, jak i fotografii. 

Macbook Air z M3 – Unboxing

Macbook Air z M3

Apple znane jest z bardzo eleganckiego pakowania swoich produktów. Nie inaczej jest w przypadku testowanego MacBooka Air. W sporej wielkości pudełku, w końcu mamy do czynienia z 15-calową odsłoną laptopa, znajdziemy ładowarkę (tym razem Apple postawiło dobrze znany niewielki zasilacz z dwoma portami USB-C o mocy 35 W), przewód z USB-C na MagSafe 3 (2 m) w kolorze komputera (niestety z białą wtyczką), naprawdę minimalną ilość papierów oraz… dwie naklejki z logo firmy, oczywiście w kolorze wybranego przez Was sprzętu. Laptop zapakowany jest bardzo solidnie, więc nie musicie obawiać się uszkodzeń w transporcie. 

Wygląd i jakość wykonania 

Jak zdążyło nas przyzwyczaić Apple, Macbook Air z M3 wygląda bardzo dobrze. Testowany przeze mnie model jest w kolorze, nazwanej przez Apple północ. W rzeczywistości jest to coś między granatem a czernią, bądź bardzo ciemny granat. Moim zdaniem to najładniejszy kolor nowych laptopów od Apple, jednak w tym przypadku pewnie każdy będzie miał swoje zdanie, w zależności od gustu. Warto podkreślić, że ta wersja ma innowacyjną powłokę anodowaną, na której ślady palców są mniej widoczne i rzeczywiście tak jest. Laptop brudzi się zdecydowanie mniej, niż jego poprzednicy w podobnych kolorach. W porównaniu z moim MacBookiem Pro z M1, nowy Air charakteryzuje się notchem w górnej części ekranu, ale cytując klasyka polskiej muzyki rozrywkowej, mi to w ogóle nie przeszkadza, w ogóle…

Macbook Air M3 widok z góry
Testowany przeze mnie model jest w kolorze nazwanym północ – moim zdaniem to najładniejszy kolor nowych laptopów od Apple

Jeżeli chodzi o jakość wykonania, to ponownie nie można mieć zastrzeżeń do Apple. Po dwóch tygodniach intensywnych testów wszystko wygląda i zachowuje się tak, jak przystało na komputer, za który przyjdzie Wam zapłacić prawie 10 tysięcy złotych. To po prostu maszyna dla osób ceniących jakość. Cieszyć może fakt użycie kabla w materiałowym oplocie, bo firma Apple miała w przeszłości problemy właśnie z tymi akcesoriami. 

R E K L A M A

Pierwsze wrażenia i oczekiwania wobec komputera

Pierwsze wrażenia z testowania są bardzo dobre. Laptop prezentuje się świetnie i bez problemów radzi sobie ze wszystkimi zadaniami, które mu wymyślę, Dodatkowo charakteryzuje się naprawdę świetną baterią, która pozwala na dwa dni pracy bez ładowania. Rozpoczynam właśnie tydzień pracy, w którym w całości przerzucam się na Macbooka Air M3. Będę tutaj pisał teksty dla DailyWeba i stałki, będę obrabiał zdjęcia i tworzył grafiki. Z chęcią przetestuję sprzęt pod kątem montażu, ale tutaj już wszystko zależy od tego, czy nasz naczelny planuje na ten tydzień jakieś wideo.

[VIDEO] Testujemy nowy komputer MacBook Pro M3, kpiąc z Windowsa

Jeżeli macie jakieś pytania dotyczące tego komputera, to zadajcie je w komentarzach i postaram się na nie odpowiedzieć w pełnej recenzji, która niebawem pojawi się na łamach DailyWeba. Możecie spodziewać się osobnego podsumowania Macbooka Air M3, jako sprzętu dla fotografa w naszym siostrzanym portalu stałka.