Kolejny event Apple już w poniedziałek, 18 października.

Jako wierny fan Apple przebieram nogami, wypatrując kolejnych eventów giganta technologicznego. Nie tak dawno mieliśmy do czynienia z eventem wrześniowym, gdzie Apple zaprezentowało iPhone’a 13, a także Apple Watch Series 7 i Pada mini. Teraz czas na grubsze srzpęty, bo na rynek wejdzie najnowsza odsłona MacBooka Pro.

Najnowszy model ma być wyposażony w jeszcze lepszy procesor od Apple Silicon, czyli M1X. Ma to być wzmocniona (jakimś cudem) wersja procesora z roku ubiegłego (M1), który podbił rynek sprzętu i szybko zepchnął procki Intela na dalszy plan. MacBook Pro 2021 to jednak nie wszystko, co zostanie pokazane, bo spodziewamy się także innych nowości.

R E K L A M A

Apple Event 18 października 2021 – co pokaże Tim Cook?

Wspomniany na wstępie nowiutki model MacBooka Pro, oprócz kombajnu w postaci nowoczesnego procesora M1X, ma otrzymać również (wreszcie!) kamerę 1080p. Na taką z pozoru błahą zmianę czekamy już naprawdę za dużo lat, dlatego zmiana ta zdaje się oczywista. MacBook Pro 2021 będzie wyposażony w 16 GB RAM i będzie to pamięć minimalna (w roku ubiegłym było to 8 GB), a rozbudować będziemy mogli do 32 GB. MacBooki doczekają się nowego ekranu miniLED z odświeżaniem 120 Hz, w dwóch rozmiarach: 13 i 16 cali.

Nowiutki MacBook Pro z M1X już w tym miesiącu?

W laptopach od Apple najmniejsza pojemność pamięci wbudowanej wyniesie 512 GB, co jest kolejną zmianą w stosunku do modelu poprzedniego (od 256 GB). To tyle jeśli chodzi o „bebechy” MacBooka Pro. Design również powinien ulec zmianie, ale tylko pod kątem dotykowego paska nad klawiaturą. TouchBar najprawdopodobniej zostanie usunięty, gdyż nie do końca przypadł do gustu wszystkim użytkownikom, chociaż dla mnie jest on dość przydatny. Nie niezbędny, ale często z niego korzystam.

Apple AirPods 3?

Apple powinno również pokazać najnowszą wersję swoich flagowych słuchawek AirPods 3. Na ten model czekamy już dwa lata, bo w roku ubiegłym gigant z Cupertino nie pokazał nowej odsłony. AirPods 3 mają otrzymać podobne parametry co AirPods Pro, jednak nie znajdziemy tam niektórych funkcji, m.in. ANC.

MacOS Monterey

Poza sprzętem Apple wypuści również najnowszą odsłonę systemu operacyjnego macOS Monterey. Sporo na jego temat dowiedzieliśmy się już podczas WWDC 2021. Największymi nowinkami będzie możliwość pracy na kilku urządzeniach jednocześnie, a w praktyce pozwoli to na przeciąganie plików z jednego ekranu na drugi.

Z innych nowinek spodziewamy się zaprezentowania Apple Music na konsole PS5. Te plotki pojawiają się już od kilkunastu dni, a niektórzy nawet dostrzegli w kodzie systemu PS5 ślady potwierdzające te przecieki. Apple Event Unleashed odbędzie się 18 października 2021 o godzinie 19:00 czasu polskiego. Na pewno będziemy relacjonować ten event na łamach DailyWeb.


Posłuchaj nas!