Mija miesiąc od ostatniego wydarzenia Apple, gdzie Tim Cook zaprezentował najnowsze modele iPhone’a 13. Oczywiście nie była to jedyna premiera, bo pokazano także iPada mini i Apple Watch 7, jednak wiadomo, co było gwiazdą wydarzenia. Teraz czas na MacBooki, które wskoczą do oferty już za tydzień.

Okazuje się, że Apple Event w przyszłym tygodniu będzie tym, na który długo czekali fani i fanki marki. Użytkownikom MacBooków znudziło się już dawno narzekanie na jakość kamery w laptopach i odpuścili sobie wyczekiwanie nowinek. Teraz jednak Apple najpewniej nas zaskoczy, bo nowe MacBooki Pro mają otrzymać (wreszcie!) kamerę 1080p.

R E K L A M A

Nowy MacBook Pro z procesorem M1X i kamerą 1080p

Oczywiście nie można narzekać na dotychczasowe kamerki 720p w MacBookach, bo swoją jakością przewyższały te, które posiadają większe rozdzielczości, które znajdziemy w laptopach konkurencji. Optymalizacja to najważniejsza cecha produktów Apple. Nowy MacBook Pro, oprócz kamerki wysokiej rozdzielczości, otrzyma (co było do przewidzenia) nowy procesor Apple Silicon, czyli odświeżoną wersję układu M1X. Już wielokrotnie wychwalałem autorski procek od Apple, bo sam posiadam MacBooka Pro i Maca mini z tym właśnie układem i nie wiem, co można w nim jeszcze poprawiać.

I tego właśnie się boję, bo Apple znowu będzie kusić parametrami i nowinkami, a przecież dopiero co nowy MacBook trafił na moje biurko. W MacBooku Pro 2021 raczej zabraknie TouchBara, co uważam za spory minus. Pasek dotykowy ma tylu samo zwolenników, co przeciwników, jednak w mojej ocenie był to dobry ficzer od Apple.

macbook pro 16 5

MacBook Pro 2021 z minimum 16GB RAM

I to jest również bardzo dobra wiadomość. MacBook Pro będzie dostępny teraz z minimum 16 GB RAM. Do tej pory mogliśmy wybierać, czy chcemy 8 GB RAM, czy może więcej. W przypadku wyboru rozbudowanej pamięci często trzeba było poczekać dłużej na dostawę laptopa od Apple. Teraz wielkości RAM zaczną się od 16GB, co w połączeniu z procesorem M1X może naprawdę (ponownie) narobić sporego zamieszania na rynku.

MacBook Pro M1X otrzyma minimum 512 GB pamięci wewnętrznej. To również zmiana w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy można było kupić wersje z 256 GB. Jedyne czego się obawiam to cena. Jeśli Apple tak rozszerza swoje flagowe MacBooki, to strach się bać, jak będzie wyglądała cena za taki kombajn.

Dwa rozmiary MacBooka Pro 2021

Laptop od Apple ma być dostępny w dwóch wersjach: 13 i 16-calowych (mini-LED). W obu przypadkach otrzymamy powyższe nowinki: kamerę 1080p, minimum 16 GB RAM i minimum 256 GB pamięci wbudowanej.

Najnowsze plotki sugerują również, że MacBooki Pro otrzymają nowy port do ładowania MagSafe. To jednak jest mało prawdopodobne, ponieważ nie wyobrażam sobie kolejnej zmiany ładowarek na dużą skalę.

Wydarzenie Apple Event odbędzie się w poniedziałek, 18 października 2021.


Posłuchaj nas!