W dzisiejszym artykule opowiem wam o aktualizacji iOS 16, która zadebiutuje już na początku tygodnia oraz intrygującym designie notcha w iPhonie 14 Pro.

Ostatnie parę tygodni okazało się być bardzo gorącym czasem technologicznym. Najpierw międzynarodowe tragi elektroniki użytkowej IFA w Belinie, pełne świeżych oraz intuicyjnych sprzętów technologicznych, a później wrześniowy Apple Event, na którym pojawiły się nowe smartfony serii Apple iPhone 14 oraz zegarki Apple Watch. Dodatkowo w przyszłym tygodniu na naszych smartfonach powinna pojawiać się aktualizacja, instalująca oprogramowanie iOS 16.

iOS 16

Dziura w iPhonie 14 Pro wykorzystana software’owo. Dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?

Na początku chciałabym zwrócić waszą uwagę na dość kontrowersyjny temat: notch w iPhonie 14 ProW tym modelu telefonu jest on umiejscowiony, poniżej górnej krawędzi. Wygląda to tak, jakby notch był połączony z software’em, ponieważ jest on w pewien sposób „zawieszony” w przestrzeni ekranu cyfrowego. Przeglądając opinie na ten temat, zauważyłam, że jest wiele sprzecznych komentarzy. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wszystko zależy od estetyki, która jest naszą osobistą preferencją. Jedni z nas będą woleli notche połączone z górną krawędzią telefonu, a drudzy zostaną fanami dziury umieszczonej w przestrzeni ekranu. Ja należę do osób z drugiej grupy, ponieważ uważam, że ten nowy wygląd notcha to swego rodzaju powiew świeżości designerskiej. Umieszczenie notcha poniżej górnej krawędzi telefonu, powoduje, że telefon wydaje się być nieco smuklejszy, a jego ekran staje się optycznie większy. Toteż uważam, że umiejscowienie go w taki sposób w najnowszym iPhonie 14 Pro  jest bardzo korzystne

R E K L A M A

iPhone 14 Pro notch

Najciekawsze zmiany w iOS 16

Oprócz ciekawego designu iPhone’ów 14 Pro Apple zaskoczył nas różnymi modyfikacjami w najnowszym iOS 16, który będzie dostępny już we wtorek na:

  • iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max
  • iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone XS, iPhone XS Max, iPhone XR, iPhone X
  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone SE (2. generacji lub nowszy)

Jest to kolejna wersja systemu iOS, dlatego też czeka nas wiele zmian, jednak nie wszystkie z nich są innowacyjne. W związku z tym tutaj znajdziecie mój zbiór tych najciekawszych modyfikacji, jakie wnosi nam do iPhone’ów iOS 16. Po pierwsze bardzo dużo zmieni się w przestrzeni wizualnej. Zacznijmy może od ekranu blokady, który będziemy mogli do woli personalizować poprzez dodanie wybranych, dynamicznych widżetów oraz zdjęć, czy też zmianę czcionki. Dodatkowo iOS 16 umożliwi nam stworzenie kilku szablonów ekranów blokady. Innowacje wizualne pojawią się w powiadomieniach, które będą wyświetlały się na ekranie blokady w formie rozszerzonej listy lub stosu.

iOS 16

Po drugie iOS 16 wbudowuje w system wiele ciekawych i przydatnych funkcji. Wysłane przez nas wiadomości, będziemy mogli edytować oraz cofnąć. Pojawi się też coś takiego jak „SharePlay”. Jest to funkcja, która umożliwia nam współdzielenie filmu lub piosenki z drugą osobą. Coś w tylu strony Watch2gether tylko, że dla użytkowników iMessage. Inteligentne rozwiązania będą również związane z multimediami.  Będziemy mogli wyciąć lub wyodrębnić wybrany obiekty usuwając tło zdjęcia. W końcu została również dodana funkcja, która pozwala nam dorzucić kilka przystanków do naszej trasy. Szczerze, jest to dla mnie najbardziej przydatna modyfikacja, ponieważ żeby to zrobić dotychczas, musiałam korzystać z Map Google. Cóż, lepiej późno niż wcale. Ciekawą i równie przydatną funkcją w nowym iOS 16 jest również konfiguracja urządzenia dla dziecka. Umożliwia ona dostosowanie kontroli rodzicielskiej do wybranych aplikacji.

Tak, jak już wspomniałam, to nie wszystkie zmiany, jakie czekają nas w nowym iOS 16. Jest ich zdecydowanie więcej, ponieważ praktycznie w każdej aplikacji systemowej pojawi się coś nowego. Update dla zgodnych urządzeń powinien wystartować 12 września, tuż po godzinie 19:00 czasu polskiego.

Kup chromebooka od Acera, a dostaniesz klocki Lego