Okazuje się, że iPadOS 16 zadebiutuje jako iPadOS 16.1. Firma chciała uniknąć błędów, które trapią użytkowników iPhone’ów z systemem iOS 16. Kiedy można spodziewać się dostępności update’u?

Oficjalna wersja aktualizacji iOS 16 została wydana 12 września tego roku. Oznacza to, że użytkownicy smartfonów Apple iPhone od miesiąca mogą cieszyć się nowościami ogłoszonymi podczas konferencji WWDC 2022. Należą do nich między innymi nowy ekran blokady z widgetami, tryby skupienia oraz nowe powiadomienia. Część ficzerów będzie trafiać także do iPadOS 16. Sęk w tym, że Apple nie udostępniło jeszcze uaktualnienia dla użytkowników tabletów. To ma się za chwilę zmienić.

iPadOS 16

Aktualizacja iPadOS 16.1 zadebiutuje pod koniec października

Apple, zapowiadając aktualizacje iPadOS i iOS, deklarowało, że update’y pojawią się na tabletach i smartfonach jesienią tego roku. W istocie z iOS 16 można korzystać już od kilku tygodni, ale wspomniana pora roku potrwa do 30 listopada, a co za tym idzie – firma ma jeszcze sporo czasu na wypuszczenie iPadOS 16. Okazuje się jednak, że fani giganta z Cupertino nie będą musieli czekać aż tyle na upragnioną aktualizację. Mark Gurman z Bloomberga twierdzi, że iPadOS 16.1 zostanie udostępniony najpewniej 24 października. Apple pominie wersję 16, przechodząc od razu do wariantu pozbawionego błędów wynikających z pośpiesznego wprowadzania nowych funkcji. Oczywiście, trzeba mieć na uwadze to, że może (choć nie musi) pojawić się opóźnienie wynikające z niezależnych przyczyn.

Aktualizacja iPadOS 16.1 wprowadzi nowe tryby skupienia, domyślnie zablokowane albumy Ukryte oraz Ostatnio usunięte, funkcję SharePlay, nowy panel Game Center oraz odmienioną aplikację Pogoda. Update będzie dostępny dla tabletów: iPad Pro (wszystkie modele), iPad Air (3. generacji lub nowszy), iPad (5. generacji lub nowszy) oraz iPad mini (5. generacji lub nowszy). W zależności od modelu tabletu dostępność niektórych nowości może się nieco różnić. Jak zawsze przed przystąpieniem do instalacji oprogramowania, polecam wykonać najpierw kopię zapasową.

USB-C we wszystkich akcesoriach Apple. Port trafi też do iPhone’ów, ale tylko na chwilę