O nowej testach funkcji na Instagram pisaliśmy kilka tygodni temu.

Testy rozpoczęły się na początku listopada, a już teraz oficjalnie odpalono narzędzie, które przypomni nam, że spędzamy za dużo czasu w aplikacji Instagram. Ma to pomóc szczególnie młodzieży, aby odrywała swoją uwagę od ciągłego przeglądania Instagrama.

Na pewno niejednokrotnie łapaliście się na tym, że przy przeglądaniu jakichkolwiek social media spędzacie tam za dużo czasu, a minuty uciekają. Wtedy przychodzi myśl, że może jednak to nam nic nie daje.

R E K L A M A

Teraz każdy może dodawać linki na Instagram Stories!

Zrób sobie przerwę – Instagram

Jak to działa? Po prostu – w ustawieniach będziemy mogli włączyć tę opcję, jednocześnie ustalając czas, po jakim Instagram będzie wyrzucał nam ostrzeżenie. Jeśli więc nie panujecie nad czasem spędzanym w tym konkretnym medium społecznościowym – możecie wybierać, czy apka ostrzeże Was po 10 minutach, czy też po pół godziny. Wybór należy do nas oczywiście. Funkcja ta jest tylko ostrzeżeniem, a nie permanentnym blokowaniem dostępu do Instagrama. Jeśli wiec zlekceważymy ten monit, będziemy mogli dalej oddawać się przewijaniu postów i oglądaniu zdjęć, które pojawiają się non stop na platformie.

Instagram wprowadzi współtworzenie postów i publikację na komputerze!

Na początek funkcja „Zrób sobie przerwę” dostępna jest w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii. Oprócz sugestii przerwy, wyświetlą się nam również porady ekspertów o tym, jak się „zresetować” i odprężyć. To nie wszystkie zmiany na Instagramie. Na wiosnę w aplikacji pojawi się możliwość sprawdzania przez rodziców nastolatków ich aktywności w apce. Chodzi przede wszystkim o czas spędzany na Instagramie, a co za tym idzie: rodzice będą mogli wprowadzać ograniczenia czasowe. Instagram wprowadza sporo nowości dla najmłodszych, a lada chwila dzieciaki będą mogły usunąć… swoją aktywność z lat najmłodszych. Za jednym kliknięciem znikną posty, polubienia i komentarze z wybranego okresu.

Wszystkie te nowości to kontynuacja polityki Facebooka mającej na celu pomoc w ochronie prywatności nie tylko dla najmłodszych, ale również dla starszych użytkowników platformy Instagram.


Posłuchaj nas!