Wcześniej było tak, że na dodawania linków typu „Swipe Up” do Stories na Instagramie trzeba było sobie zasłużyć. Większość użytkowników rozwiązywało to w sposób banalny, czyli dodając do takiej relacji info „link in bio”, co stało się częstym widokiem podczas przeglądania instagramowych relacji.

Do tej pory tylko zweryfikowane konta o sporej liczbie followersów mogły linkować swoje Stories. Nie wiem, jak to było w ostatnim czasie, ale ja się zatrzymałem na minimum 8 tysiącach fanów, co do dzisiaj jest dla mnie swego rodzaju K2, które jest nieosiągalne.

Instagram: jak dodać linki do Stories?

Powodów takiego zabezpieczenia ze strony Instagrama było sporo. Ograniczało to tak naprawdę promowanie swojej strony, przez co nie mogliśmy rozwijać swojej społeczności i koło się zamykało.

Omijało się to w sposób dość karkołomny: poprzez dodawanie linka do bio w swoim profilu. Tylko tam można było linkować do jakichkolwiek stron zewnętrznych. Teraz się to zmieniło, a wszystko za sprawą nowych naklejek na Instagramie.

Oczywiście nowa opcja nie działa tak samo jak wcześniejsze „Swipe Up”, które de facto pozwalało linkować całe Stories. Rozwiązaniem są wprowadzone teraz nowe naklejki, które działają tak jak każde inne (te pogodowe, hashtagi, lokalizacje, itd.).

Linki Instagram. Jak to zrobić?

Jest to banalnie proste. Wystarczy przejść do tworzenia Relacji, tak jak robiliście to do tej pory. Ładujemy content, czyli najczęściej zdjęcie lub film, a następnie:

  1. Wybieramy ikonkę dodawania naklejek w prawym górnym rogu, gdzie jest pasek narzędzi.
  2. Kiedy wyświetli nam się lista naklejek, wybieramy po prostu „link”.
  3. Wpisujemy bądź też wklejamy link i klikamy gotowe.
  4. To wszystko.

W przyszłości ma pojawić się także rozwiązanie, które zabezpieczy odbiorcę w ten sposób, że będzie wiedział dokąd dokładnie ten link prowadzi, aby nie dochodziło do nadużyć.

Co dadzą nam linki na IG?

Z pewnością nowa opcja pomoże wielu użytkownikom, szczególnie tym, którzy dopiero rozkręcają swoje profile na Instagramie, a jeszcze nie uciekli do TikToka, wierząc, że to właśnie Instagram jest dalej najlepszym miejscem dla influencerów. Jeśli takie zmiany Grupa Facebook będzie wprowadzać to będę im kibicował, bo lepsze to niż często niezrozumiałe „nowości” na Facebooku, które okazują się totalnym niewypałem.

*Linki na Instagramie nie są jeszcze dostępne dla wszystkich. Dostępność dla każdego to pewnie kwestia kilku dni bądź aktualizacji aplikacji.