Szykuje się niezły prezent świąteczny dla wszystkich fanów Wiedźmina. Netflix poinformował właśnie, że drugi sezon serialu trafi na platformę już 17 grudnia. Będzie więc co robić w przerwie świątecznej, jeśli oczywiście wytrzymacie do tego czasu.

Netflix odkrył, że uniwersum Wiedźmina może stać się tak kultowe dla Netflixa, jak „Gra o tron” dla HBO. Serwis rozwija więc markę dość mocno, bo oprócz serialu powstała przecież animacja „Wiedźmin: Zmora wilka”.

Wiedźmin sezon 2 zwiastun

Film prezentuje ponownie rozmach całej produkcji. Mam nadzieję, że sezon 2 będzie jeszcze lepszy od premierowego, kiedy rzadko, ale jednak odnosiło się wrażenie, że Netflix uczy się jeszcze fabuły i klimatu wiedźminowskiego.

Plakat Wiedzmin sezon 2

Powyższy zwiastun został dość niespodziewanie pokazany podczas eventu Lucca Comics & Games, który odbył się we Włoszech. Na pokazie obecna była Lauren Schmidt Hissrich, czyli showrunnerka serialu, a także Kim Bodnia (Vesemir) i Joey Batey (grający Jaskiera). Oprócz zwiastunu twórcy zaprezentowali także oficjalny plakat drugiego sezonu Wiedźmina.

Samego serialu zbytnio przedstawiać nie trzeba. Produkcja oparta jest na hitowych powieściach Andrzeja Sapkowskiego. Nie jest to pierwszy serial o uniwersum wiedźmińskim, bo kilkanaście lat temu polska telewizja wyprodukowała pierwszą wersję, gdzie w postać Geralta wcielił się Michał Żebrowski. Oczywiście serial, jak na ówczesne standardy spełnił swoją rolę i zapoznał Polaków z Wiedźminem. Wersja wyprowdukowana przez Netflix to typowo hollywoodzka produkcja, jednak na taki rozmach Wiedźmin z całą pewnością zasługuje.

O czym będzie drugi sezon „Wiedźmina”? (spoiler)

Geralt jest przekonany, że Yennefer zginęła w walce o Wzgórze Sodden. Wiedźmin zabiera zatem księżniczkę Cirillę w miejsce, które jego zdaniem jest najbezpieczniejsze, czyli jego dom z dzieciństwa w Kaer Morhen. Kiedy za murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o władzę, Geralt zajmuje się ochroną dziewczyny, której zagraża jej wewnętrzna, niespodziwana moc.

Jeśli nie obejrzeliście jeszcze pierwszego sezonu – warto to nadrobić. Serial wciąga od pierwszego odcinka, a na wiecznie powtarzające się pytanie: czy mogę oglądać serial nie czytając książek, zawsze odpowiadam: tak, jak najbardziej!

Drugi sezon pojawi się już 17 grudnia 2021, dlatego notujcie tę datę w kalendarzach!