Jeśli jesteście fanami serii Wiedźmin to z pewnością śledzicie najnowsze informacje na temat drugiego serialu sezonu o tym samym tytule, za którego produkcję odpowiada Netflix. Miesiąc temu opublikowano kolejny zwiastun serialu, a teraz przyszła pora na sporą dawkę zdjęć z drugiej części.

Netflix nie ukrywa, że seria o przygodach Geralta może być dla nich kurą znoszącą złote jajka. Na razie trudno mówić o takim sukcesie, jak w przypadku „Gry o tron” dla HBO, ale kto wie? Może to własnie serial oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego będzie czymś wielkim na Netflixie? Pierwszy sezon i jego popularność na razie to potwierdza.

Wiedźmin sezon 2 zwiastun

Powyższy zwiastun został dość niespodziewanie pokazany podczas eventu Lucca Comics & Games, który odbył się pod koniec październikawe Włoszech. Na pokazie obecna była Lauren Schmidt Hissrich, czyli showrunnerka serialu, a także Kim Bodnia (Vesemir) i Joey Batey (grający Jaskiera). Oprócz zwiastunu twórcy zaprezentowali także oficjalny plakat drugiego sezonu Wiedźmina.

Plakat Wiedzmin sezon 2

O czym będzie drugi sezon „Wiedźmina”? (spoiler)

Geralt jest przekonany, że Yennefer zginęła w walce o Wzgórze Sodden. Wiedźmin zabiera zatem księżniczkę Cirillę w miejsce, które jego zdaniem jest najbezpieczniejsze, czyli jego dom z dzieciństwa w Kaer Morhen. Kiedy za murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o władzę, Geralt zajmuje się ochroną dziewczyny, której zagraża jej wewnętrzna, niespodziwana moc.

Wszystko wskazuje na to, że drugi sezon Wiedźmina został przygotowany z jeszcze większym rozmachem. Producenci uczą się uniwersum, bo nic dziwnego – cała seria jest mocno rozbudowana, a fabuła książek pozwala na wiele interpretacji.

Drugi sezon pojawi się już 17 grudnia 2021, dlatego notujcie tę datę w kalendarzach!