Wraca moda na wiele przedmiotów, a niektóre z nich, jak gramofony czy stare analogowe aparaty, stały się naprawdę popularne w ostatnim czasie. Nic więc dziwnego, że producenci wracają też do produkcji sprzętu, który wzbudza w nas sentyment. We Are Rewind jest firmą ze sporym bagażem doświadczeń. Właśnie wydała retro słuchawki Bluetooth, które idealnie pasują do ich walkmana.

W ostatnim czasie pokazaliśmy sporo dziwnego sprzętu. Wśród najbardziej fantazyjnych konstrukcji były też dwie próby wskrzeszenia Walkmana. Jedna to ta od FiiO, druga właśnie od We Are Rewind (w barwach Renault).

//dzisiaj na dailyweb

Spotkaliśmy też słuchawki nawiązujące do kultowych retro pianek od Mondo, które tryumfowały na rynku w latach 80. i 90. ubiegłego wieku. Podobne i w całkiem ciekawej cenie oferuje teraz również We Are Rewind.

We Are Rewind wskrzesza legendę

We Are Rewind

We Are Rewind to grupa osób, które chcą, aby kaseta magnetofonowa wróciła na salony. Zasadniczo dzieje się to już od ponad 10 lat, kiedy to sprzedaż tego nośnika muzycznego zaczęła wykładniczo rosnąć.

We Are Rewind

Osoby stojące za We Are Rewind stwierdziły, że aby to wszystko mogło dalej się rozwijać, ważna jest łatwa dostępność sprzętu (warto zobaczyć, co dzieje się na portalach aukcyjnych z używanymi walkmanami — albo ich nie ma, albo są kosmicznie drogie).

Francuska firma znalazła ludzi z 40-letnim doświadczeniem w produkcji takiego sprzętu (głównie emerytowani pracownicy firmy Thomson). Resztę zlecono do produkcji, zawiązano spółkę z firmą ORA, która ma doświadczenie w produkcji sprzętu audio. Było kilka problemów, bo większość producentów, którzy mogliby pomóc przy tworzeniu komponentów do nowego walkmana, zakończyło swoją działalność kilkanaście lat temu. Właśnie z tego powodu trzeba było sobie radzić samemu np. z systemem zasilania (baterie zamieniono na akumulator).

Kultowe Renault 5 obchodzi 50-lecie. Aby to uczcić, firma sprzeda Ci kolorowego Walkmana PlayeR5 za prawie 900 zł

Walkman (Sony może się wkurzać, gdy posługujemy się zastrzeżoną nazwą) od We Are Rewind cechuje się technologią Bluetooth oraz złączem słuchawkowym. Koszt urządzenia to około 680 zł. Więcej informacji znajdziecie o nim tutaj i tutaj.

Słuchawki do pary

We Are Rewind EQ-001 to produkt, który zapowiedziano już jakiś czas temu. Z tego, co udało mi się ustalić, można było je kupić w małym, premierowym dropie. Na regularną sprzedaż firma kazała jednak długo czekać.

We Are Rewind

Słuchawki Bluetooth (pasujące wyglądem retro do walkmana) zadebiutowały w zeszłym tygodniu, a więc są już dostępne w sprzedaży. Nie wiemy o nich zbyt wiele. Działają przez około 12 godzin na baterii, mają wbudowane mikrofony do rozmów oraz pozwalają stosować wymienne pianki w trzech kolorach.

MONDO by Defunc – wyjątkowe wrażenia, wyrażone przez wyjątkowy styl, marka wkracza do Polski [IFA 2023]

Ich cena jest śmiesznie niska, bo kosztują zaledwie 175 zł. To na pewno świetny i stylowy gadżet. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.