Dodatkowe wyposażenie lub akcesoria to coś, co przyciąga wielu klientów. Na 50-lecie legendarnego modelu Renault proponuje jednak coś unikalnego — to odtwarzacz kasetowy PlayeR5 za prawie 900 zł!

Odrzucamy nazwę Walkman. Wszyscy wiemy, że prawa do niej ma tylko Sony. Nie wszyscy jednak wiedzą, że odtwarzacz Walkman przeżywał swój boom, gdy Renault kończyło produkcje modelu 5 pierwszej generacji. Ocenę tego, czy 40-letni sprzęt, dobrze kojarzy się z 50-letnim Renault 5, zostawiam więc Wam. Trzeba jednak przyznać pomysł odtwarzacza PlayeR5 odważny i ciekawy.

R E K L A M A

Wielki powrót Renault 5

Renault 5 zadebiutowało oficjalnie 10 grudnia 2022 roku. Samochód miał 2 generacje. Ta pierwsza była sukcesem komercyjnym i przed pewien czas odpowiadała za 60% sprzedaży całej gamy Renault. Chwalono ją za świetne i przestronne wnętrze, dobre silniki i wyposażenie oraz niskie spalanie. Cechą charakterystyczną był wygląd tego modelu, zwłaszcza seksowna ścięta tylna szyba.

PlayeR5

Druga generacja stworzyła za to legendę. Udało się to głównie za sprawą udanego liftingu, który stworzył z modelu „towar modny”. Pomogły w tym również mocniejsze modele w sportowych wersjach oraz sukcesu w motorsporcie. Renault 5 zostało w 1990 roku zastąpione przez Clio. Nie zaprzestano jednak produkcji tego modelu. Renault przeniosło ją do pogrążonej w kryzysie i hiperinflacji Jugosławi. Definitywnie zakończono produkcje dopiero w 1996 roku.

PlayeR5

W grudniu ubiegłego roku Renault 5 powróciło w elektrycznej wersji, czekamy na jego produkcyjne debiut.

PlayeR5 to drogi gadżet, ale może się podobać

Dość o historii tego modelu i Walkmanie od Sony. Renault stworzyło wyjątkowy gadżet, który jest hołdem dla wyjątkowego samochodu. Wyjątkowa (bo wysoka) jest też jego cena — to 189 Euro, co po aktualnym kursie wyniesie prawie 900 zł. PlayeR5 był oferowany w przedsprzedaży, ale obecnie jest już dostępny.

PlayeR5

Cały projekt nawiązuje kolorystycznie i wizualnie do tradycji Renault. Co prawda firma odświeża swoją identyfikację, o czym pisał Gustaw, ale robi to z należytym szacunkiem i stylem. Wynikiem tego jest również elektryczne Renault 5, które z miejsca skradło serca fanów marki.

PlayeR5

Sam odtwarzacz wykonany jest z aluminium. Jest w zasadzie odtwarzaczem kaset i to jest jego główna funkcja, natomiast pozwala również nagrywać dźwięk poprzez złącze wejściowe audio Jack 3,5 mm. Muzykę z kaset można odtwarzać poprzez Bluetooth lub na kablowych standardowych słuchawkach poprzez złącze 3,5 mm. Wbudowany akumulator naładujemy poprzez USB i ma on pozwolić na od 8 do nawet 10 godzin pracy. Wymiary urządzenia to 140,8 × 88,8 × 33,5 mm. W zestawie z odtwarzaczem Player5 znajdziemy również czystą kasetę oraz ołówek to jej przewijania :D . Niestety Renault nie chwali się czy PlayeR5 posiada funkcje auto reverse :P .

PlayeR5

PlayeR5

PlayeR5 można kupić w sklepiku Renault pod tym linkiem.