Co to się ostatnio wyprawia to ciężko pojąć. Wielkie powroty na horyzoncie. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Winamp powraca w zupełnie nowej, streamingowej odsłonie. Jakby tego było mało nawet z emerytury wróciły dziewczyny z Seksu w wielkim mieście w sequelu pod tytułem I tak po prostu… Jednak dzisiaj nie o tym, bo przed nami powrót… stylecia?

O co tyle szumu? Jeśli jest taki wstęp to oznacza, że mowa o czymś wielkim. Może nie fizycznie, ale na pewno wizerunkowo. Sony właśnie poinformowało, że Walkman powraca. Pokazano dwa nowe otwarzacze, które od kwietnia dostępne będą w sprzedaży.

Sony wprowadza dwa nowe odtwarzacze muzyczne Walkman

Marka Walkman ostatnio pojawiła się kilkanaście lat temu przy okazji mianowania taką nazwą kilku serii komórki Sony Ericsson, która to była komórką stricte muzyczną. Teraz jednak Walkman powraca w wersji oryginalnej, jeśli chodzi o jego przeznaczenie. Jest to typowy odtwarzacz muzyczny, ale dostosowany do obecnych czasów.

R E K L A M A

W kwietniu do sprzedaży wejdą dwa modele: NW–WM1ZM2 i NW-WM1AM2. Jak zapewnia Sony, Walkmany zapewnią słuchanie muzyki o wysokiej jakości, a dedykowany jest audiofilom oczekującym wiele od sprzętu.

Poznaj nowe Walkmany

Obudowa odtwarzacza NW-WM1ZM2 jest wykonana z pozłacanej miedzi beztlenowej (OFC), oczyszczonej do 99,99%. Użycie tego materiału zwiększa sztywność i powiększa masę elektryczną obwodów cyfrowych. W rezultacie powstaje czysty, rozległy dźwięk, a każdy instrument brzmi jak na żywo.

walkman

Odtwarzacz NW-WM1AM2 ma ramkę ze stopu aluminium. Pełni ona funkcję sztywnej obudowy i chroni urządzenie przed różnymi rodzajami zakłóceń, w tym elektrycznymi. Rezultat to bardziej stabilny dźwięk o wysokiej jakości.

Oczywiście oba modele posiadają moduły Wi-Fi, co umożliwia nie tylko słuchanie muzyki ze streamingów, ale także pobieranie jej na urządzenie. Są one oparte na systemie Android, co ma pozwalać na sporą elastyczność. Szybkie przesyłanie plików z muzyką i podłączanie różnych urządzeń umożliwia port USB Type-C w obu modelach.

Odtwarzacz NW-WM1ZM2 ma 256 GB wbudowanej pamięci, a NW-WM1AM2 — 128 GB. Oba modele są ponadto wyposażone w gniazdo na kartę microSD, pozwalają więc stale mieć ze sobą nawet największą kolekcję nagrań.

Odtwarzacze NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 będą dostępne od kwietnia 2022 r.


Posłuchaj nas!