Jest w nas jakaś tęsknota za technologią, która każe nam poszukiwać niecodziennych sprzętów do ponownego połączenia się z przeszłością. Nieprzypadkowo trafiłem na jedną z takich właśnie możliwości. To Walkman, odtwarzacz kaset FiiO CP13, który niebawem pojawi się na rynku.

O samym sprzęcie dowiedziałem się zaledwie kilka dni temu, kiedy to przeglądałem chińskie sieci społecznościowe (gdzie często wypływa wiele sprzętowych nowości). Wiadomość, którą dla Was przygotowałem, jest na tyle świeża, że znajdziecie ją tylko w kanałach społecznościowych firmy. Nie mam do przekazania zbyt wielu szczegółów, ale chcę, aby każdy czytelnik wiedział, iż tytułowy sprzęt niedługo wyląduje na rynku.

//dzisiaj na dailyweb

Warto zaznaczyć, że pojawiło się na nim już kilka podobnych urządzeń. Odnoszę jednak wrażenie, iż dopiero FiiO stworzy takie, które będzie odpowiadało nam technicznie i cenowo.

FiiO CP13 w hołdzie Sony Walkman

Do tej pory mieliśmy już kilka okazji pisać o wspaniałych urządzeniach: Pocket Analogue, aparaty PIXII, nowoczesne maszyny do pisania Freewrite Traveler. Pisaliśmy też o kilku próbach wskrzeszenia kasetowych odtwarzaczy, jak Walkman od Renault, IT’S OK z Bluetooth i nawet biurkowy IT’S REAL.

Oryginalny Walkman od Sony
Oryginalny Walkman od Sony. Fot. Sony

Sony też od czasu do czasu przypomina o swoim wynalazku, np. w chwili, gdy do sprzedaży trafił audiofilski odtwarzacz plików z serii Walkman, który inspirowany był legendą Sony.

MONDO by Defunc – wyjątkowe wrażenia, wyrażone przez wyjątkowy styl, marka wkracza do Polski [IFA 2023]

Tym razem mamy prawdziwą bombę! FiiO to producent sprzętu audio z Chin, który stawia na jakość i niezłe brzmienie. Ostatnio zaskoczył nas klawiaturą z wbudowanym wzmacniaczem DAC. Teraz mamy coś jeszcze lepszego.

Na mechanicznej klawiaturze FiiO KB3 posłuchasz muzyki. To nie żart! Ma dedykowany wzmacniacz DAC

FiiO CP13 to odtwarzacz kaset (potocznie, co nie podoba się Sony, nazywany Walkmanem). Informacja o nim pojawiła się dosłownie kilka dni temu i to w miejscu, do którego trudno byłoby dotrzeć komuś, kto nie zna języka chińskiego. Dziś jednak producent pochwalił się pierwszymi informacjami o nowym sprzęcie na swoich profilach społecznościowych.

FiiO CP13

Niestety nie wiemy o urządzeniu nic poza informacją o tym, że występować będzie najprawdopodobniej w dwóch kolorach — klasycznym błękicie (odniesienie dla klasycznego sony Walkmana) oraz biało-czarnym. Producent zaznacza tu, iż kolory z renderów nie oddają w pełni rzeczywistości.

FiiO CP13

Wiemy też, że FiiO chce zaprezentować produkt klasy Hi-Fi. Równocześnie ma on być dobrze wyceniony. W tym wypadku nie mamy wątpliwości — FiiO potrafi połączyć wspomniane elementy jak nikt inny!

FiiO CP13

Resztę informacji odczytujemy między słowami. Na obudowie znalazło się miejsce dla USB C, które opisane jest jako wyłącznie port do ładowania. Nie sądzimy więc, by pozwalał na połączenie z komputerem. Szkoda, bo możliwość zarchiwizowania starych nagrań byłaby genialna! Urządzenia posiada przyciski playera stylizowane na te z epoki. Poza tym jest też dioda LED informująca o statusie oraz port słuchawkowy. Głośność reguluje się za pomocą potencjometru, który wyłącza też urządzenie. Niestety, ale brak innych przycisków może wskazywać, że model ten pozbawiony będzie Bluetooth, co zmusi posiadaczy do korzystania z przewodowych słuchawek.

https://twitter.com/fiio_official/status/1731927657984688606?s=61&t=q0x6Q9-nwMYyOgcRBsj8ZQ

FiiO jest otwarte na propozycje zmian, jeśli myślicie o tym sprzęcie na poważnie, możecie zostawić firmie swój komentarz na FB, iksie lub Instagramie.