Twitter bardzo rzadko wprowadza zmiany, ale jak już jakieś się pojawiają, to są one konkretne.

I tak też jest tym razem. Jednak zmiana ta ma dotyczyć aplikacji Twitter na urządzenia z systemem iOS, a to może wprowadzić sporo zamiesznia. Chodzi o pasek wyszukiwania w apce. Aktualnie lupka znajduje się na dolnym pasku, a Twitter przerzuci ją na samą górę.

O jakim zamieszaniu możemy mówić? Apple wprowadziło ostatnio w systemie iOS dość dużą zmianę w przeglądarce Safari. Chodzi oczywiście o pasek adresu, który góry przeniesiono na sam dół. Sam miałem problemy z przyzwyczajeniem się do tej zmiany, jednak już teraz dostrzegam jej pozytywy.

R E K L A M A

Twitter: pasek wyszukiwania na górze

I to właśnie tutaj może się zrobić dziwnie, bo użytkownik iOS przyzwyczajony do paska adresu na dole w Safari, a także do szukajki na dole w Twitterze otrzyma teraz ikonkę szukania w górnej części interfejsu Twittera.

Samo przerzucenie ikonki wyszukiwania to nie wszystko. Odświeżone zostanie również samo szukanie, bo do tej pory mieliśmy do czynienia z osobną zakładką. Według informacji zamieszczonych przez support Twittera po zmianach wyszukiwania będzie możliwe od razu na stronie głównej. Ma to rzecz jasna przyspieszyć cały proces.

Twitter w Polsce cieszy się coraz większą popularnością pomimo tego, że jest to jeden ze starszych serwisów społecznościowych. W naszym kraju jednak najwięcej użytkowników pochodzi ze środowiska dziennikarskiego, a także politycznego. Przeciętny Kowalski raczej nie używa tej apki do komunikacji ze znajomymi.

Twitter odchodzi od automatycznego odświeżania na desktopie

To nie jest jedyna zmiana, jaka została wprowadzona na Twitterze w ostatnich miesiącach. Kilka tygodni temu zmieniono sposób odświeżania strony głównej. Wcześniej było to automatyczne odświeżanie i po „wejściu” w jakiś tweet i powrocie, często Twitter odświeżał nam posty. Teraz musimy sami kliknąć na odświeżanie, dzięki czemu łatwiej będzie zachować porządek w przeglądanych wątkach.

Jak widać Twitter – wreszcie – zobaczył, że problem naprawdę istnieje, szczególnie w przypadku wątków, gdzie odpowiedzi pojawiają się bardzo szybko i odnalezienie się w nich może wywoływać sporo nerwów.


Posłuchaj nas!