Elon Musk nie zwalnia tempa i znowu dostarcza kolejnych ciekawostek. Tym razem jednak nie rozchodzi się o kolejne kontrowersyjne decyzje na Twitterze, a o projekt własnego smartfona!

Elon Musk lubi wzbudzić ciekawość internautów. Ostatnie doniesienia, związane z Twitterem nie miały pozytywnego wydźwięku. Tym razem jednak został wywołany do tablicy przez jedną z użytkowniczek ćwierkającego serwisu i wyjątkowo miliarder nie został skrytykowany lub o coś oskarżony. Liz Wheeler wrzuciła tweeta, oznaczając Elona Muska sugerując mu stworzenie własnego smartfona.

Czy Elon Musk stworzy własnego smartfona ?

Elonowi Muskowi zadała interesujące pytanie amerykańska, konserwatywna komentatorka polityczna i podcasterka —  Liz Wheeler. Prowokatorka rozmowy zasugerowała miliarderowi stworzenie własnego telefonu komórkowego na nowym systemie operacyjnym w momencie, gdyby Twitter zniknąłby ze sklepów Google i Apple. Póki co nie ma do tego przesłanek czy żadnych plotek, ale w sumie —  skoro zbanowany Donald Trump wrócił na Twittera to kto wie? Wszystko jest możliwe! W kolejnym tweecie Liz zrobiła ankietę, pytając się użytkowników czy używaliby „tELONphone’a„. Odpowiedzi były takie pół na pół – w chwili pisania tego artykułu 51,2% osób zagłosowało na „tak”. Tłumacząc na język polski, Liz dokładnie napisała:

Jeśli Apple i Google wyrzucą Twittera ze swoich sklepów z aplikacjami, @elonmusk powinien stworzyć swój własny smartfon. Połowa kraju chętnie rzuciłaby stronniczego, szpiegującego iPhone’a i Androida. Ten człowiek buduje rakiety, które mają latać na Marsa. Głupi mały smartfon nie powinien być problemem, prawda?

Co na to wywołany do tablicy Elon Musk? Odpowiedział krótkim i zachowawczym wpisem:

Mam oczywiście nadzieję, że do tego nie dojdzie, ale jeśli nie będzie innego wyboru, stworzę alternatywny smartfon

Elon Musk

Elon Musk raczej nie jest chętny, aby stworzyć swojego eELONphone’a, ale jeśli zostanie zmuszony zrobi to

Wiadomo — stworzenie nowego smartfona na zupełnie nowym systemie operacyjnym to nie taka łatwa sprawa. Sam Elon Musk raczej nie chciałby, aby jego aplikacja zniknęła ze sklepów Google i Apple. I tak ma trochę problemów na głowie, związanych z samym Twitterem. Co krok pojawią się nowe doniesienia i ćwierkający portal z odpowiednim zarządzaniem nie ma za dużo wspólnego. Nowy smartfon? Z logiem ptaszka i jakieś rakiety?

Z jednej strony, nowość na rynku byłaby interesująca, a z drugiej —  cóż, Elon Musk ostatnio stracił na wiarygodności i nie jestem pewny, czy byłby to interes jego życia. Finansować miliardera, który ostatnio popełnił tak dużo błędów, aby tylko napisać tweeta? Wydaje mi się, że ilość osób tak bardzo potrzebujących do życia tego serwisu nie jest aż tak duża. Oczywiście czas pokaże i być może Elon Musk rozważa jakieś opcje, ale na pewno nie chciałby projektować nowego urządzenia na szybko i pod taką presją.

Twitter eksperymentuje z kolorami weryfikacji kont. Coś się święci