Jeśli korzystacie z Twittera to z całą pewnością zdarzyło Wam się niejednokrotnie, że przewijana przez Was tablica i czytane posty potrafiły się odświeżyć automatycznie. Tweety, które czytaliśmy znikały, a w zamian za to pojawiały się następne, i tak w kółko. Teraz Twitter wprowadza zmiana, która likwiduje takie odświeżanie, ku uciesze tweeterowej społeczności.

O zmianach poinformowano na oficjalnym profilu Twittera. Mowa oczywiście o wersji przeglądarkowej, bo w aplikacjach na iOS, a także na Android – takie odświeżanie automatyczne nie miało miejsca.

Twitter odchodzi od automatycznego odświeżania na desktopie

To kolejna już zmiana na Twitterze. Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że Twitter testuje wprowadzenie reakcji na platformie. Chodzi o podobne, jak te, które są już dawno na Facebooku. Później dodano także możliwość usuwania obserwujących bez ich blokowania. Do tej pory było tak, że usunięcie followersa wiązało się jednoznacznie z jego zablokowaniem.

Jak widać Twitter – wreszcie – zobaczył, że problem naprawdę istnieje, szczególnie w przypadku wątków, gdzie odpowiedzi pojawiają się bardzo szybko i odnalezienie się w nich może wywoływać sporo nerwów.

Ta zmiana to nie jedyna z nowości w serwisie. Również w ostatnich tygodniach zmieniono sposób przełączania pomiędzy widokiem „Home” a „Najnowsze Tweety”. Ciągle nie rozumiem, dlaczego w widoku strony głównej na Twitterze wyświetlane są tweety dobierane przez algorytm Twittera, a nie te, które są najnowsze. W tym celu musimy klikać „gwiazdki” i wtedy strona załaduje nam ostatnie posty.

W Polsce tweeterowicze stanowią dość niszową grupę, ale jest to grupa dość zwarta i wierna wybranej platformie społecznościowej (jeśli takową można nazwać Twittera). Na Twitterze największą aktywnością wykazują się dziennikarze i politycy. Ci drudzy oczywiście nasilają swoją obecność i ćwierkanie przed wyborami.

Twitter jest bardziej konserwatywny jeśli weźmiemy pod uwagę wprowadzanie zmian. Wiele lat upłynęło zanim pojawiła się możliwość pisania dłuższych postów. Również niedawno Twitter umożliwił cofanie wysłanych tweetów.